Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Jaguar/Huragan Eksportowy [?] - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Sportowe (/forumdisplay.php?fid=219)
+--- Wątek: Romet Jaguar/Huragan Eksportowy [?] (/showthread.php?tid=16270)

Strony: 1 2


RE: Romet Jaguar/Huragan Eksportowy [?] - szymba - 16-10-2013 10:54:50

Znasz może historię tego roweru? Zawsze był w Polsce? Nierozszyfrowane napisy to może nazwisko lub pseudonim kolarza. To mogło by też tłumaczyć nietypowe malowanie.


RE: Romet Jaguar/Huragan Eksportowy [?] - DaFiX - 16-10-2013 22:46:01

Nie do końca znam. Nie dotarłem jeszcze do właściciela ze szkółki kolarskiej. Pytając, dostałem kiedyś odpowiedź (osoba nie posiadała tego roweru),pozwolę sobie zacytować:
"Napisy nic nie znaczą to samodzielnie naklejony napis który nakleił sobie poprzedni właściciel roweru , pamiętam te naklejki literki na wodę , był cały alfabet i można było sobie łatwo samemu wykonać jakiś napis
Kupowaliśmy te naklejki z kumplami i pisaliśmy sobie nazwiska żużlowców na swoich podwórkowych rowerach"

"No cóż rower ma kolor fabryczny , możliwe że nie był ponownie malowany , tylko fabrycznie ale po prostu jest późniejszy ... napis huragan lub jaguar był malowany z szablonu i mógł się zetrzeć lub ktoś go zmył ... a także jeśli rower pochodzi ze szkółki kolarskiej ... mogło napisu nie być wcale !
Pamiętam jak w latach 90 moi koledzy z klubu kolarskiego dostali nowe rowery z PZKOL -u , były to specjalne robione na zamówienie super sporty z Rometu , nie miały żadnych naklejek tylko licencyjna Columbus , rowery były całe na osprzęcie Polskiego producenta z Poznania firmy PAMA ... co ciekawe ramy były tak zajebiste że gdyby nie fakt że wiedziałem na 100% skąd pochodzą rowery w życiu bym nie uwierzył że to Polskie ramy
tak więc wszystko to co napisałem powyżej jest bardzo możliwe , dodam jeszcze iż szczerze wątpię by ktoś mógł zdobyć identyczny lakier jakimi były malowane huragany i jaguary , a o całej takiej kompletnej kalkomanii nie wspomnę ... myślę że to jego oryginalny lakier !"


RE: Romet Jaguar/Huragan Eksportowy [?] - mz1 - 16-10-2013 23:13:39

Wydaje mi się, że huragany z początku lat 70 nie występowały już w takich kolorach, więc obstawiam, że to jest jaguar.


RE: Romet Jaguar/Huragan Eksportowy [?] - van de loro - 17-10-2013 22:30:22

może tak Big Grin


RE: Romet Jaguar/Huragan Eksportowy [?] - Zweitakter - 17-11-2013 00:37:21

(16-10-2013 23:13:39)mz1 napisał(a):  Wydaje mi się, że huragany z początku lat 70 nie występowały już w takich kolorach, więc obstawiam, że to jest jaguar.

obawiam sie iz huragan wystepował w wersji zielony/dwa odcienie/, niebieski i i zloty metalik oraz białe i jasnoniebieskie w kolorze podobnym/?takim samym/ do flaminga czy trabanta

patrz rocznikiem
znaki szczegolne pierwsze jagi spece mialy podobnie jak hura podwojna przelotke do tylnej przezotni i nie mialy przelotek do przredniej...

to normalny pozny sklepowy jagi
osobna bajka to spece ale to robili pod konkretnego zawodnika i konkreetny wyscig epilog --> nie było dwoich jednakowych Smile