Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Poradniki, instrukcje i schematy (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a (/showthread.php?tid=16196)



Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a - EGON - 04-07-2013 13:20:45

Przy okazji remontu mojego charta zauważyłem ciekawą rzecz mianowicie chodzi o jasność świecenia kierunkowskazów na początku myślałem że to wina instalacji lub przerywacza a problemem co ciekawe okazały się żarówki. Postanowiłem zamówić na allegro bo nigdzie w okolicy nie mogłem dostać 6V ale okazały się tragiczne bo ledwo co drucik w środku się zapala mimo tego że wszystkie są 6V 21W różnice w świeceniu mogą być kolosalne dodam że żarówki które testowałem nie mają żadnej marki ale w końcu udało mi się zamówić żarówki marki Hella opakowanie 10 sztuk w środku są jednak żarówki Trifa dlatego że hella nie produkuję już tego typu żarówek.
Poniżej filmik przedstawiający porównanie żarówki chińskiej z żarówka Hella/trifa
View My Video
Jak widać nie ma sensu kupować chińszczyzny już mój charcik ma 4 sztuki założone


RE: Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a - ERC - 04-07-2013 13:58:49

No jest różnica, a czy te chińskie to napewno 6v? czy tylko na pudełku pisze?

Ile kosztowały te dobre?


RE: Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a - EGON - 04-07-2013 14:44:55

tak chinskie 6V 21W wybite na żarówce mam nawet 2 różnych firm i obie świecą dużo gorzej. Żarówki hella nabyłem za 30 zł pudełko co daje 3zł za sztuke


RE: Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a - BigSoft - 04-07-2013 19:08:48

Ogólnie kupowanie żarówek noname i innych typu Awina to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Np takie Awiny rozlatują się w rękach i marnie świecą. Lepiej zapłacić ciut więcej i kupić coś lepszego. Ja np kupiłem w zeszłym roku żarówki firmy Philips i do dzisiaj ani jedna nie padła, nie ma też problemu z jasnością.

PS. Bardzo wolno miga Ci ta żarówka. Coś jest nie tak, słaby akumulator?


RE: Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a - EGON - 04-07-2013 20:56:48

prędkość migania zależna jest od przerywacza ten jest nowy miga tak jak widać, wcześniejszy migał znów za szybko i się spali. Kierunkowskazy powinny mrugać z częstotliwością 90 +- 30 cykli/min nie mogą świeciś się przez czały czas .
Zawarte jest to w Dz. U 32 w tabeli załącznika 6 parag.2
(04-07-2013 20:56:48)EGON napisał(a):  prędkość migania zależna jest od przerywacza ten jest nowy miga tak jak widać co najważniejsze cały czas równo, wcześniejszy migał znów za szybko i z różną częstotliwością . Kierunkowskazy powinny mrugać z częstotliwością 90 +- 30 cykli/min nie mogą świeciś się przez czały czas .
Zawarte jest to w Dz. U 32 w tabeli załącznika 6 parag.2



RE: Kierunkowskazy migacze żarówki na przykładzie Chart -a - BigSoft - 04-07-2013 21:06:50

Wiem, że jest to zapisane w prawie, ale skoro instalacja jest na pewno dobra i nie ma spadków napięć powyżej normy, to ok.