Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Znaleziska złomowe - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Znaleziska złomowe (/showthread.php?tid=16103)



RE: Znaleziska złomowe - bkrukl - 30-10-2019 20:21:32

Nie no joozek, patrząc na te zdjęcia to masz tam jeszcze mnóstwo miejsca na swoje Robaki :-)


RE: Znaleziska złomowe - RaszkoV - 31-10-2019 00:08:20

Na śmierć bym zapomniał , a to jedna z moich najlepszych złomowych znajdek Tongue . Kaczka z ostatniej serii produkcyjnej , którą planuję przywrócić do życia (Powoli już się kompletuje). Przez kilkanaście lat obchodzenia złomowisk , to jedyna Jawka na jaką się natknąłem , i oczywiście nie mogłem pozwolić aby została zniszczona Big Grin .




RE: Znaleziska złomowe - Karol001 - 31-10-2019 01:09:51

Czy ten kokon jest zie, zie, zielony??? Z napisem JAWA? Pierwszy raz widzę taką kaczuszke :F


RE: Znaleziska złomowe - RaszkoV - 31-10-2019 01:21:32

Własnoręczna robota poprzedniego właściciela. Ale według mnie fajnie mu wyszedł napis Jawa , mimo że to własna wena twórcza. Być może po renowacji napis nie będzie malowany , ale chociażby naklejony taki jak jest obecnie (Żeby w razie czego można było wrócić do oryginału Wink .


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 14-12-2019 19:38:06

Tu są moje znaleziska z ostatnich miesięcy, co prawda nie złom ale okoliczne stodoły szopy itd... głównie przez ulotki







To od jednego gościa, zdjęcia już po ogarnięciu, do tego jeszcze był cały Simson sr50 w częściach i masa dodatkowych części (Simy bez doku) ten w całości z przebiegiem 9000km od nowości. Shl i komar mają nawet jakieś papiery. W sumie 3870zł
Jeszcze u niego czeka na mnie jeden Sr50 z papirem i może motorynka

A tu moja Etz w sumie też w stodole wypatrzona. 3k z papierem



Na złomach na razie cisza, w dodatku mój ulubiony skup zakończył działalność ;( na jednym gniją kadet i ogar 200 od kilku lat ale właściciel nie chce sprzedać...


RE: Znaleziska złomowe - Szymon72 - 15-12-2019 00:43:40

Lagi od chinola, ale błotnik od kosa w super stanie za jedyne 10zł na złomie




RE: Znaleziska złomowe - Motorowerzystka - 15-12-2019 12:19:41

Z lagami będziesz coś robił? Bo kupiłeś dla samego błotnika, czy nie? :F


RE: Znaleziska złomowe - Szymon72 - 15-12-2019 15:36:54

(15-12-2019 12:19:41)Motorowerzystka napisał(a):  Z lagami będziesz coś robił? Bo kupiłeś dla samego błotnika, czy nie? :F

Lagi wywiozę z powrotem na złom bo krzywe niestety Undecided , zostawiam sobie tylko chorągiewki, może się przydadzą. Brałem dla błotnika bo tak się składa, że nawet jest lepszy od tego co mam w kosie. Smile


RE: Znaleziska złomowe - przemekm - 28-12-2019 16:28:12

Hej Smile

ja dawno nic nie trafilem - dzis klasyczny objazd zlomow. Bardzo podoba mi sie ta pila ale nie wziolem - za to wziolem rame Smile /zapewne zaleje Was pytaniami dot tej ramy - bo zonie obiecalem latem wycieczke tandemem Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin


RE: Znaleziska złomowe - Dawdzio - 28-12-2019 16:45:26

Romet Duet. Masz ramę, z resztą lekko nie będzie.


RE: Znaleziska złomowe - RaszkoV - 28-12-2019 20:27:48

Dzisiaj koło 10 dostałem telefon ze złomu z informacją że przyszedł ,,jakiś składak".
Efektem tego jest taki oto FSM Flaming 2 we własnej osobie.

Jest cały w dosyć dobrej kondycji, wymaga głównie porządnego mycia i czyszczenia,

Następnie wybrałem się do mojego Dostawcy, który z bazy na jego firmie przywiózł mi coś takiego.


Widać po niej lata stania na zewnątrz, ale jeszcze będzie z niej ładny rowerek Smile .


RE: Znaleziska złomowe - kacperszkudlarek - 28-12-2019 22:15:21

Święta, święta i po. Trzeba spalić masę którą nabrało się podczas świąt to i hop na rowerek i jedziem na złom. Ogółem nawet fajne znaleziska się trafiły bo parę części do MZ-tki TS-ki się znalazło, jak coś na sprzedaż są, i do rometa się coś trafiło, ale nie za dużo bo tylko napinacz łańcucha klasyczny i 1 klucz. Przywlekłem jeszcze ramę od jakiegoś małego stolika i zrobiłem sobie stolik, ale jednak jest trochę zadelikatny i zrobi się coś masywniejszego z kątowników/profilów ale o takich samych wymiarach co jest aktualnie ten bo deski już pocięte i ogl jest wystarczający. Rama również ponownie zostanie wykorzystana, trochę ją podwyższę na nogach i bdz spoko stolik do tej wiertarki z zdjęcia.
Wracając do części od MZ-tki, no znalazłem siedzenie i schowek, chyba prawy. No do siedzenia no to jakiegoś szału może nie ma bo jednak narzędziówka jest jednak zmęczona swym żywotem, ale tak tak blacha sama w sobie jest ok. Nigdzie nie spawana, nie popękana. No widać że obicie do wymiany. Schowek chyba w oryginalnym malowaniu jeszcze, trochę powierzchownej rdzy i to wszystko.
Co tu wielce pisać, ogl przepraszam za bałagan, ale grzebałem w elektryce przy 50 t-1 bo światła przy wyższych obrotach stwierdziły że nie będą świecić tylko będą pojawiać się i znikać... Nie ogarnąłem jeszcze tego problemu, bo myślałem że to przełącznik świateł krótkie/długie jest przyczyną tej dyskoteki i głównie na nim się skupiłem, a jednak sedno siedzi gdzieś głębiej.









RE: Znaleziska złomowe - Dawdzio - 17-01-2020 16:45:07

10zł


Co prawda bez zmieniacza i zapłonu, kartery chyba nie do pary, no i cały stoi jak zaspawany, ale grzech było zostawić. I ten dekiel jakiś taki dziwny.


RE: Znaleziska złomowe - skinder - 17-01-2020 18:51:16

Dekiel z końca produkcji o ile się nie myle. Lewy powinien być "BMC". Jeżeli chciałbyś się pozbyć to chętnie bym odkupił ten dekiel.


RE: Znaleziska złomowe - Michał - 17-01-2020 21:18:17

Te pokrywy wciąż są dostępne, chociażby w ag-mocie, czy skuter-debica.