Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Znaleziska złomowe - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Znaleziska złomowe (/showthread.php?tid=16103)



RE: Znaleziska złomowe - Dawdzio - 24-06-2018 23:40:42

A dla fanów precyzji "w domu i zagrodzie" można nawet użyć samochodu jako tokarki. I piszę to całkiem serio. Auto podniesione na zaciągniętym ręcznym (przy przednim napędzie), odpowiednio zabezpieczone (zablokowane koła i najlepiej nie tylko sam lewarek) i bieg wrzucony na wolnych obrotach silnika. Bez dodawania gazu i z jak największą ostrożnością (przy użyciu większej siły podczas czyszczenia/szlifowania może chcieć zacząć obracać się koło stojące na ziemi) da się tak nawet bębny przetoczyć (patent "epokowy", sprawdzony).
PRZED PRACĄ ZAPOZNAJ SIĘ Z INSTRUKCJĄ LUB MECHANIKIEM, GDYŻ KAŻDE UŻYCIE NARZĘDZI BEZ UŻYCIA MÓZGU GROZI ŚMIERCIĄ LUB KALECTWEM
Bardziej precyzyjne wyjaśnienie w poście poniżej.



RE: Znaleziska złomowe - kdudka - 25-06-2018 00:27:55

Bo działa mechanizm różnicowy (dzięki niemu nie niszczymy opon przy skręcaniu gdy jedna opona ma do przebycia mniejszą drogę niż druga), standard w mechanice podwórkowej przy szlifowaniu rantów na tarczach. Niestety nie wiem jak przy tej "technice" można zrobić większy otwór centrujący felgi, jest za mały to jej nie założy i plan szlag trafił Smile Kolega nie dodał że przy systemie ASR i tym podobnych trzeba go bezwzględnie wyłączyć.

ASR powoduje przyhamowanie koła wpadającego w poślizg. Czyli przy próbie kręcenia jednym kołem w górze a drugim stojącym w miejscu, system przyhamuje koło w powietrzu i pociągnie te drugie. Jak się łatwo domyślić auto pier***nie z lewarka i koniec zabawy. Polecam dodanie notki w wypowiedzi Dawdzio bo ktoś sobie przeczyta jego wpis a będzie mieć auto z "wypasem" i będzie problem...

Pozdrawiam


RE: Znaleziska złomowe - Dawdzio - 25-06-2018 01:21:42

Wystarczy dać podkładki pod śruby. W takim przypadku nie działa aż tak duża siła jak zwykle, więc wystarczy, że gwint "złapie". Podejrzewam, że śruby będą wystarczająco długie, żeby gwint trzymał, a koło było wystarczająco odsunięte.

Z systemami zbytnio zapoznany nie jestem, bo po prostu nimi gardzę :F
Brałem je pod uwagę, stąd zapis, że patent jest epokowy. Zresztą porady poradami, ale myśleć podczas pracy też trzeba.


RE: Znaleziska złomowe - Motorowerzystka - 25-06-2018 23:14:20

Oto co na złomie wypatrzyłam, lecz nie wzięłam, mam inne wydatki :F A poza tym strasznie nieprzyjemny jest tam właściciel... Dlatego tam rzadko bywam.



Ciekawostką było to że miała niemiecką tabliczkę znamionową, była z 1983. Bak lutowany na górze, mocowania lampy obcięte i założone na jakieś spawane blaszki, dziurawy przedni błotnik...


RE: Znaleziska złomowe - Marwerick - 25-06-2018 23:26:43

(25-06-2018 23:14:20)Motorowerzystka napisał(a):  Oto co na złomie wypatrzyłam, lecz nie wzięłam, mam inne wydatki :F A poza tym strasznie nieprzyjemny jest tam właściciel... Dlatego tam rzadko bywam.



Ciekawostką było to że miała niemiecką tabliczkę znamionową, była z 1983. Bak lutowany na górze, mocowania lampy obcięte i założone na jakieś spawane blaszki, dziurawy przedni błotnik...

ja raz miałem okazję widzieć i rozmawiać z właścicielem kompletnej cezety 350 z 89roku wersja na export z tabliczką znamionowa po rosyjsku więc to nie jest jakieś łał bo jawy/cz były exportowane do wielu krajów tak samo jak MZ.


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 26-06-2018 00:21:31

A ile za to chcą? Bo jak nie dużo to trochę zainwestujesz i jeszcze zarobisz. Same wydechy z kolankami to 200zł.


RE: Znaleziska złomowe - Motorowerzystka - 27-06-2018 12:05:30

Odrestaurator napisał(a):Same wydechy z kolankami to 200zł.
Skusiłeś mnie tym i dziś pojechałam z zamiarem zakupu. Chciałam wziąć samą ramę bez kół i baku. YHYM. Albo całość albo nie. Tyle że za koła liczy jak za aluminium czyli 2,50/kg, fajnie. Tylne koło, razem z wahaczem i amortyzatorami liczone jak za aluminium wtf Niech się wypcha, stary zdziadziały pies ogrodnika Angry Jeszcze jakie głupie tłumaczenie "a co ja potem z tym zrobię" - chodziło o koła i resztę. No kurde, może po prostu wywali do kontenera?? Matko roll


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 27-06-2018 12:32:16

Ehh, typowe. W dodatku z tego co widzę jedynie co aluminiowe w tych kołach (albo ze znalu?) to piasty. Ile to ja się musiałem naprosić i nanegocjować z tymi złomiarzami już. U mnie stoją na złomie jeden ogar 200 i kadet bez tylnego koła, już ze dwa lata chyba i co pytam o nie (stały klient Big Grin) to słyszę "yy to zarezerwowane, nie na sprzedaż" - a niech sobie gniją Tongue

Chociaż w zasadzie wartościowe graty z tego to tłumiki, lagi, kiera z osrpzetem, lampa, obudowa licznika, obie pokrywy + bak i koła (są ładne z tego co widzę), ewentualnie amortyzatory, a reszta raczej złom, mało kto kupuje ramy bez papierów w dodatku do tych większych motocykli.


RE: Znaleziska złomowe - Motorowerzystka - 27-06-2018 15:13:22

Odrestaurator napisał(a):Chociaż w zasadzie wartościowe graty z tego to tłumiki, lagi, kiera z osprzetem, lampa, obudowa licznika, obie pokrywy + bak i koła (są ładne z tego co widzę), ewentualnie amortyzatory, a reszta raczej złom, mało kto kupuje ramy bez papierów w dodatku do tych większych motocykli.
No o te tłumiki to mi chodziło, bak to nie koniecznie bo już bez korka roll i do tego łatany, taki kleks cyny na samym wierzchu Undecided A pokrywa schowka była tylko jedna. I jeszcze głupio się pytał co mi z samej ramy bez kół roll A może mam koła i mi nie potrzebne... Argh, paszoł won.


RE: Znaleziska złomowe - Motorowerzystka - 29-06-2018 18:36:25

kacperszkudlarek napisał(a):Anka masz zdj tej zardzewiałej felgi?
Już mam Tongue



A to co dziś ze złomu wyszperałam:




Prosta, już po malowaniu farbą typu hammerite :F Przyda się.


RE: Znaleziska złomowe - kacperszkudlarek - 29-06-2018 19:22:05

Anka, ta felga jeszcze jest do uratowania, nie takie zgnitki się ratowało.


RE: Znaleziska złomowe - Marian2350 - 29-06-2018 19:59:45

Prawie każdy znajduję jakieś fajne ciekawe rzeczy, a u mnie same lodówki i jakieś rowery nie warte uwagi Big Grin


RE: Znaleziska złomowe - zbieracz rometów - 29-06-2018 22:18:53

(29-06-2018 19:59:45)Marian2350 napisał(a):  Prawie każdy znajduję jakieś fajne ciekawe rzeczy, a u mnie same lodówki i jakieś rowery nie warte uwagi Big Grin

u mnie też krucho ale u mnie to złomy obfitują w unitry i predomy

ja ostatnio ze złomca przywiozłem sobie sprzęt predoma mianowicie magiel elektryczny metrix z 1985 roku tylko wałek do wymiany i brakuje pedała sterującego może i zniszczony ale za 10 zł to grzech nie wziąć
http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/84530_35839070_541886196206071_8527281279828230144_o.jpg


RE: Znaleziska złomowe - Motorowerzystka - 07-07-2018 13:06:21

Dzisiejszy łup to metalowa skrzynka i magneto - od czego ono jest?




Chciałam kupić silnik od Komara s38, niekompletny, ale pierwszy raz zdarzyło mi się że nie mogłam loo Złomiarz tłumaczył, że nie może go sprzedać ponieważ, cytuję: "silnik jedzie do Kętrzyna (główna firma/złomowisko), a tam są miłośnicy motorowerów i sama Pani rozumie" - ale że co niby blink Znaczy zapłacą więcej niż cena złomowa?? Masakra jakaś loo To już na ten złom doszło, że to zabytki i odpowiedni ludzie zapłacą więcej... Ech.


RE: Znaleziska złomowe - Majerano - 07-07-2018 13:58:34

Mam 2 takie skrzynki, jedną na ursusie a 2 w garażu na klucze, dziadek twierdzi że gwoździe sprzedawali w takich a ile w tym prawdy to nie wiem.
Magneto podobne do tego z simsona S51