Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Znaleziska złomowe - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Znaleziska złomowe (/showthread.php?tid=16103)



RE: Znaleziska złomowe - nie_mientki - 13-10-2016 16:16:18

Jurek, zrobisz osobny temat dla wózka warsztatowego?

Nazwij to "Prodżekt Warsztat", załóż specjalne wydarzenie na FB do polubienia i relacjonuj dzień po dniu przebieg prac.


RE: Znaleziska złomowe - AliveC4T - 13-10-2016 16:36:27

(13-10-2016 16:12:58)Motorowerzystka napisał(a):  Dzisiejszy zakup za 35 zł:F
Pojemność na cylindrze to 107 cm3 loo Były takie?

Wiesz co, brakuje mi słów, ale Ty masz szczęście Big Grin. Ja szukam takiego silnika od miesięcy i nie mogę znaleźć nic w okolicy za mniej niż 300zł, a na złomach tutaj rzadko kiedy jest jakikolwiek jednoślad. Tak, były takie, to jest 110, faktyczną pojemność ma pewnie 107 ale opisywany jest zawsze jako 110, pewnie kwestia zaokrąglenia albo chwytu marketingowego.


RE: Znaleziska złomowe - jurek_j - 13-10-2016 16:57:16

(13-10-2016 16:16:18)nie_mientki napisał(a):  Jurek, zrobisz osobny temat dla wózka warsztatowego?

Nazwij to "Prodżekt Warsztat", załóż specjalne wydarzenie na FB do polubienia i relacjonuj dzień po dniu przebieg prac.


Nie. Odkręcę koła z jednego boku i zgłoszę go do konkursu na pojazd miesiąca.


RE: Znaleziska złomowe - nie_mientki - 13-10-2016 17:24:32

Zasadniczo widzę spore szanse.


RE: Znaleziska złomowe - pioteron - 14-10-2016 13:29:58

Gdy wracasz do domu z rowerem znalezionym nieopodal pod śmietnikiem a wszyscy myślą że to instalacja artystyczna Big Grin [attachment=13616]

Flaming generalnie wygląda jakby go ktoś odmalował i złożył na nowych częściach, a następnego dnia złamał. Mam nadzieję tylko że były właściciel nie zginął. Trochę części będzie z odzysku Wink [attachment=13617]


RE: Znaleziska złomowe - Buka - 14-10-2016 18:24:49

5zł za bak, manetkę i filtr powietrza. Wychodzę zza kupy złomu, a tam on loo Łucznik lat XX


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 14-10-2016 22:49:18

Zabrałeś go stamtąd?


RE: Znaleziska złomowe - Buka - 14-10-2016 23:31:07

Nie, bo ulep jak diabli. Wracam jutro tylko po piasty i bagażnik (w skrócie- wideł z mify, rama mesko, bagaj od ambasadora, pedały z niemca, opony wyciągane były w cudowny sposób- rozcinane kątówką razema z kawałkiem rafki), przy tym stanie nieoryginalności nie ma sensu. Jedyne co ma wspólnego z Łucznikiem (z tego co mówili chłopaki z klubu rowerowego) to w sumie piasta tylna. Szkoda w sumie, bo wydawało się, że jest kompletny. Jakby ktoś potrzebował z niego coś jeszcze mogę dodatkowo wziąć.


RE: Znaleziska złomowe - joozek - 16-10-2016 16:42:46

(11-10-2016 20:57:15)jurek_j napisał(a):  Wózek warsztatowy do wyklepania, reduktor do kompresora/instalacji sprężonego powietrza, elektrozawór pneumatyczny 5/2.


Pozazdrościłem Ci tego wózka .... teraz mam swój Big Grin





RE: Znaleziska złomowe - jurek_j - 16-10-2016 17:56:19

Hihi, też chciałbym mieć takiego fajnego wózka... Tongue

Ja sobie chyba zrobię jakąś tablicę cieni na co niektóre narzędzia, np. nasadki luzem, czy inne klucze. Ale to jeszcze trochę...


RE: Znaleziska złomowe - Buka - 29-10-2016 21:14:07

Narzędziówka od WSK-i. Okazało się, że wypchana po brzegi skarbami, nawet nowa świeca (wszystkie fanty z biurka w niej były, nie wiem jakim cudem się to tam zmieściło). Smile wszystko za 5zł.
Wracam się po bak, kierownicę i cały przód z tej WSK-i (to była trajka). Dodatkowo jakieś dziwne koła z degumami, rant ten sam co w ostatnim rowerze (tym "łuczniku"), ale koła chyba 20, zdjęć niestety nie zdążyłem zrobić, ale zrobię po kupnie.
Pare pytań:
1.Ma ktoś pomysł jak zdemontować lagi z ramy? Na górze jest taka płaska "zaślepka". Odkręcić te śruby na półce Lag?
2. Koła rowerowe po opisie potrafi ktoś zidentyfikować?
4. Narzędziówka "skórzana"- też od WSK-i? Wygląda na rowerową. Strasznie krótkie, przynitowane paski z tyłu


RE: Znaleziska złomowe - Ermac - 29-10-2016 22:21:18

narzędziówka wygląda na rometowską, rowerową


RE: Znaleziska złomowe - tipowg - 06-11-2016 12:41:35

W piątek nie pozwolono mi wejść na ulubiony złom ale udało się zaanonsować na sobotę. Więc w sobotę spokojnie można było pogrzebać na złomowisku.

Poniżej znaleziska za 18 zł.





Dodatkowo jeszcze znalazłem wiertarkę ręczną 2 biegową (jak znajdę czas to dorzucę zdjęcia), bloczek do wciągania (on najwięcej ważył) oraz od groma rożnych wielkości zawleczki wiec kilkanaście różnych rozmiarów wziąłem.

Drobnicy nie mogłem utrzymać w łapkach więc wrzuciłem do garnka który niechybnie też kupiłem. No cóż garnek dostanie pies jako miskę na żarełko Smile


RE: Znaleziska złomowe - .:Cichy:. - 14-11-2016 00:11:44

Przeglądam co wy znajdujecie że aż mam do was pytanie: jak efektywnie szukać na złomie? Big Grin jestem meeega początkujący, mam upatrzony malutki złom na ktorym jest troche rowerów i innych gratów ale za nic nie potrafie tam nic ciekawego znaleść Sad jakieś rady na jakie zakamarki zwracać szczególną uwagę?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 14-11-2016 00:19:34

(14-11-2016 00:11:44).:Cichy:. napisał(a):  Przeglądam co wy znajdujecie że aż mam do was pytanie: jak efektywnie szukać na złomie? Big Grin jestem meeega początkujący, mam upatrzony malutki złom na ktorym jest troche rowerów i innych gratów ale za nic nie potrafie tam nic ciekawego znaleść Sad jakieś rady na jakie zakamarki zwracać szczególną uwagę?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Po prostu wbijasz i szukasz, bo złomiarze lubią często kłamać albo marudzić że nic nie ma. Można też wsiąść na rower, ulotki zrobić (kupię romet wsk mz simson jawa) i jeździć po wsiach, rozwieszać, pytać osoby (szczególnie te starsze) i na 100% prędzej czy później coś się znajdzie.