Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Znaleziska złomowe - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Znaleziska złomowe (/showthread.php?tid=16103)



RE: Znaleziska złomowe - tipowg - 11-07-2016 22:49:24

Na złomie wyhaczyłeś ? Ile dałeś ?

p.s. nieszkodzi że kartoflem ważne że coś widać Smile


RE: Znaleziska złomowe - szczupak54 - 11-07-2016 22:58:54

Aż 100 zł , teraz nie wiem czy się śmiać czy płakać . Rama przy mocowaniu wahacza tylnego jest spawana ( uglucona jakby ktoś spawał wirówą na największym amperażu ) , ogólnie cały zgnity . Na moje oko stał z 15 lat . Jutro zrobię więcej zdjęć ( ale już nie kartoflem ) Big Grin


RE: Znaleziska złomowe - tipowg - 11-07-2016 23:05:28

Może nie będzie tak źle Smile


RE: Znaleziska złomowe - Buka - 12-07-2016 17:40:44

Aluminiowe koła do wigier 5, skrzywiona jedna szprycha, koła bez nalotu i proste- warto brać?


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 13-07-2016 13:07:58

(12-07-2016 17:40:44)Buka napisał(a):  Aluminiowe koła do wigier 5, skrzywiona jedna szprycha, koła bez nalotu i proste- warto brać?

Tak.


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 14-07-2016 22:58:58

Dzisiejsza wyprawa na złom w deszczu, po przyjeździe na miejsce okazało się że zamiast starszej babki jest szef chyba i zamiast jak to tam bywało nie usłyszałem "idź sobie poszukaj co chcesz" tylko "a co wy chcecie tam szukać, tam nie ma nic ciekawego, to nie ma byle co" Dodgy nie rozumiem właścicieli tych złomów, to są jakieś kompletne młoty, zamiast zarobić x2 wolą wrzucić z resztą do kontenera...


RE: Znaleziska złomowe - Buka - 14-07-2016 23:03:44

U mnie cały dzień deszcz, nie było nawet jak pójść, a miałem obszabrować te wigry 5 (okazało się, że ma również białe pedała rometowskie). Ale problemów mi nigdy nie robili. Teraz to już jest "A to jest ten nasz bohater od rowerów" od wejścia Big Grin


RE: Znaleziska złomowe - Odrestaurator - 14-07-2016 23:16:00

(14-07-2016 23:03:44)Buka napisał(a):  U mnie cały dzień deszcz, nie było nawet jak pójść, a miałem obszabrować te wigry 5 (okazało się, że ma również białe pedała rometowskie). Ale problemów mi nigdy nie robili. Teraz to już jest "A to jest ten nasz bohater od rowerów" od wejścia Big Grin

No to spoko złom masz, u mnie na jednym w ogóle nie można szukać, a jak już to krzyknie zabójczą cenę (nowy szef), drugi jest nawet ok, trzeci opisany wyżej, czwarty gościu ciula nieźle (mosiądz 8zł... miedź 13). To są takie mniejsze wypierdy, raz pojechałem do Dębieńska, kilka hołd złomu, auto złom itd. a oni "idź sobie poszukaj, ale raczej nic takiego nie ma" trzeba po prostu trafić na dobrego właściciela roll cały czas szukam nowych skupów.


Znaleziska złomowe - tipowg - 14-07-2016 23:28:40




Ja znalazłem taką oto lampę(kierunek).
Niestety tylki jeden. Kosztował 2 zł.

Na złomie sądziłem że pewnie od jakiegoś moskwicza lub wołgi ale teraz to zgłupiałem. Przeglądam grafiki google i nie mogę zidentyfikować. Ktoś może kojaży od czego może być?
Na szkłach wybity rok 71.


RE: Znaleziska złomowe - Buka - 14-07-2016 23:37:00

(14-07-2016 23:16:00)Odrestaurator napisał(a):  No to spoko złom masz, u mnie na jednym w ogóle nie można szukać, a jak już to krzyknie zabójczą cenę (nowy szef), drugi jest nawet ok, trzeci opisany wyżej, czwarty gościu ciula nieźle (mosiądz 8zł... miedź 13). To są takie mniejsze wypierdy, raz pojechałem do Dębieńska, kilka hołd złomu, auto złom itd. a oni "idź sobie poszukaj, ale raczej nic takiego nie ma" trzeba po prostu trafić na dobrego właściciela roll cały czas szukam nowych skupów.

Tylko u mnie jedyne co to rowewerowe złomy z czego głównie jubilaty. Chociaż czasem można dostać coś ciekawego, ale do motorowerów nic. Kiedyś był pegaz kompletny (miał nawet pompkę i narzędziówkę) z silnikiem 010, ale nie miałem wtedy pojęcia o mechanice. Pluję sobię w brodę, bo chciał za niego 50zł... Kupił go ktoś inny i bezskutecznie próbuje sprzedać od jakiś 3 lat (no ale za cenę 2500zł to ciężko sprzedać jakiegokolwiek rometa)

P.S. A migacz nie od kanta?


RE: Znaleziska złomowe - tipowg - 14-07-2016 23:45:44

Trafilem na zdjęcie i właśnie chyba od Fiata 125p. Chyba jutro pojade jeszcze raz na ten złom bo wydaje mi się że tam kupa rzeczy od niego właśnie była ale na szybko tylko lampa przykuła moją uwagę.


RE: Znaleziska złomowe - Buka - 15-07-2016 11:46:05

Koło z piastą favorit oraz lampa, chyba od jakiegoś starego ZZR'a. Za całe 5zł Smile


RE: Znaleziska złomowe - wnusiu94 - 16-07-2016 19:11:39

(14-07-2016 22:58:58)Odrestaurator napisał(a):  Dzisiejsza wyprawa na złom w deszczu, po przyjeździe na miejsce okazało się że zamiast starszej babki jest szef chyba i zamiast jak to tam bywało nie usłyszałem "idź sobie poszukaj co chcesz" tylko "a co wy chcecie tam szukać, tam nie ma nic ciekawego, to nie ma byle co" Dodgy nie rozumiem właścicieli tych złomów, to są jakieś kompletne młoty, zamiast zarobić x2 wolą wrzucić z resztą do kontenera...

Jeżeli skup złomu nie ma pozwolenia (dlaczego istnieją "skupy" oraz "skup-sprzedaż"?) to za jakąkolwiek sprzedaż grożą właścicielowi naprawdę wysokie kary. O kilku takich przypadkach czytałem i słyszałem.


Znaleziska złomowe - tipowg - 16-07-2016 22:42:10


Nie wiem czy pamiętacie taką syrenę która montowało sie na kierownicy zamiast gumy raczki. Wyszperane w lumpeksie. Wink


RE: Znaleziska złomowe - Eryk94 - 16-07-2016 23:45:18

Już słyszę tego dźwięk Big Grin