Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Zamula, łapie lewe powietrze i ma duże wibracje, ale jedzie. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Chart] Zamula, łapie lewe powietrze i ma duże wibracje, ale jedzie. (/showthread.php?tid=15934)



Zamula, łapie lewe powietrze i ma duże wibracje, ale jedzie. - ERC - 26-06-2013 19:25:25

Mój chart jest po remoncie silnika, po szlifie, wszystko nowe, nie chińskie. Dobrze wyregulowane i jeździł do wczoraj bdb. Dziś nie odpalał, nie było iskry, później była mała, wsadziłem 2 iskrownik i dalej była mała ale odpalił i chodził, ale zaczeło sie znowu coś dziać, próbowałem na innych nowych świecach też.. Silnik przy schodzeniu z obrotów bardzo wibruje, i cały chart też, a nie wibrował. Jak dam ponad 1/4 matetki to jest buuuu..... na innym module też ale doszłem że to lewe powietrze. Moduł nowy, cewka zapłonowa też wymieniana na nową przedwczoraj.
Remont był w zeszłym tygodniu, silnik na dotarciu i nie jest przegrzany. Te wibracje pojawiły się dopiero dzisiaj.

PS: gaźnik to bing, ale mam na zapas 14mc


RE: Zamula, łapie lewe powietrze i ma duże wibracje, ale jedzie. - BigSoft - 26-06-2013 20:35:45

Sprawdź łapiąc za magneto czy nie pojawił się czasem luz promieniowy lub osiowy.


RE: Zamula, łapie lewe powietrze i ma duże wibracje, ale jedzie. - ERC - 26-06-2013 21:22:07

nie ma luzu, nie wiem co robić wibracje jakby lekko znikły ale na gaźniku 14mc tak jakby mocno łapał lewe powietrze, tylko nwm gdzie bo wszystko uszczelnione.