Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wymarzony Ogar 200 '86 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Wymarzony Ogar 200 '86 (/showthread.php?tid=15869)



Wymarzony Ogar 200 '86 - Lord - 24-06-2013 22:48:54

Wczoraj zakupiłem pięknego, czerwonego Ogara 200. Motor był malowany przez kogoś znającego się na rzeczy, ponieważ nie widać na nim niedociągnieć, więc lakier niestety nieoryginalny. Jest to rocznik 1986 i tu mam pewne pytanie, mianowicie chodzi mi o to jakie w tym czasie robiono naklejki, bo wiem że były 2 typy (jeżeli się myle poprawcie mnie). Motorower jest naprawde ładny mimo swojego wieku, według licznika przejechał trochę ponad 4 tysiące kilometrów, ale nie mam pojęcia czy to prawda. Poprzedni właściciel policzył sobie za niego 400zł i naprawdę nie załuje wydania tej kwoty. Obecnie do zrobienia jest hamulec przedni, oraz wymiana łożysk w kierownicy. Z hamulcem sprawa ma się tak że klamka chodzi lekko (dużo lżej niż sprzęgła), ale sprawia pozory działania - spężyna przy hamulcu rusza się przy naciskaniu klamiki, razem z nia "to coś " do czego jest przyczepiona, ale nic poza tym. Do motoru dostałem stary kask bodajże od MZ z 1973r.(Integralny !). Jeżeli mówić o jakiś wgnieceniach to tylko na przednich rogach baku - robią się przy mocnych skrętach kierownicą, tutaj mam kolejne pytanie - wie ktoś jak z tym walczyć ? Jak narazie zobiłem przy nim jedynie rzeczy czysto kosmetyczne/małe szczegóły - odnowiłem chalapcze (oczywiście chodzi o kolor), przeczyściłem go, wyposażyłem schowek w niezbędne narzędzia, dopasowałem do siebie lusterko i wymieniłem świece. Silnik jest w dobrym stanie, absolutnie żadnych przecieków, pali "na kopa". Zdjęcia postaram się wrzucić jak najszybciej, chociaż nie jest to proste bo Romet jest trzymany w piwnicy i do jego wyciągnęcia potrzebuje drugiej osoby, jaką jest mój kolega.


RE: Wymarzony Ogar 200 '86 - MichalSR50 - 24-06-2013 22:50:23

Zdjęcie ważniejsze niż 1000 słów, kolego. Wrzucisz to pogadamy Smile


RE: Wymarzony Ogar 200 '86 - Imker - 24-06-2013 22:53:28

czekamy na zdjęcia co do wgnieceń na baku , z tego co mi wiadomo jest taka jakby blokadka , która nie pozwoli dalej skręcić kierownicą przez co bak nie zostanie wgięty, znajduje się ona na główce przedniego widelca ( na dole )


RE: Wymarzony Ogar 200 '86 - Quake96 - 24-06-2013 23:08:46

(24-06-2013 22:53:28)Imker napisał(a):  czekamy na zdjęcia co do wgnieceń na baku , z tego co mi wiadomo jest taka jakby blokadka , która nie pozwoli dalej skręcić kierownicą przez co bak nie zostanie wgięty, znajduje się ona na główce przedniego widelca ( na dole )

Zwie się to "ogranicznik skrętu" i znajduje się dokładnie na spodniej części główki ramy. Żeby zlikwidować bicie o bak, należy ten ogranicznik "wyprostować" w kierunku przedniego błotnika Tongue