Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z dokumentami do KADETA - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Problem z dokumentami do KADETA (/showthread.php?tid=1548)



Problem z dokumentami do KADETA - herculesprima3s - 27-08-2011 00:53:31

Witam

Otóż mam problem z dokumentami

Zakupiłem ostatnio motorower Romet Kadet z 88 r .Motorower ten kupiłem bez dokumentów gdyż poprzedni właściciel gdzieś je zagubił Angry... Mam tylko do motoroweru umowę kupno - sprzedaż z poprzednim właścicielem oraz tablice rejestracyjna ..


Mam pytanko czy da sie jakos ten sprzet zarejestrować ( jak tak to co mam robić krok po kroku ) ..czy czeka mnie kupno nowej ramy z papierkami.

Prosze o szybka odpowiedź

POZDRAWIAM Oskar.


RE: Problem z dokumentami do KADETA - Przemek - 27-08-2011 01:01:34

Gosc na ktorego jest zarejestrowany idzie do wk i prosi o wydanie nowego dowodu.


RE: Problem z dokumentami do KADETA - Mikołaj - 27-08-2011 01:02:59

albo spisujesz z nim oswiadczenie ze dowod zaginol i spisujesz umowe i idziesz do wk z tymi papierami i po klopocie


RE: Problem z dokumentami do KADETA - herculesprima3s - 27-08-2011 01:05:46

Ok Dzięki ... A ile moze kosztowac takie wyrobienie od nowa . i jak ma brzmiec (tak po krotce ) tak kartka spisana z oswiadczeniem o zgubie... Juz jak spisze ide do okienka w WK i co mam mowic plxx pomozcie ciemny jestem w tych sprawach Big Grin


RE: Problem z dokumentami do KADETA - Tomasso94 - 27-08-2011 01:08:29

Wystarczy w umowie wpisac że dowód został zagubiony (pod tym podpis właściciela)
Potem wszystko przebiega jak przy zwykłej rejestracji


RE: Problem z dokumentami do KADETA - herculesprima3s - 27-08-2011 01:14:53

A żadnego przegladu przed tym ze pode do WK z tymi dokumentami nie trzeba ?? I ile to bedzie kosztowalo (proces calej rejestracji ) Przy okienku napewno mnie nie cofna jak podam im te dokumenty?? ??


RE: Problem z dokumentami do KADETA - Tomasso94 - 27-08-2011 01:19:55

pewnie dostaniesz skierowanie na przegląd (50 zł około). Rejestracja wychodzi średnio 110 zł. Czyli razem w granicach 160 za całość. Przegląd masz na 2 lata.


RE: Problem z dokumentami do KADETA - herculesprima3s - 27-08-2011 01:24:12

Ok a jakby ten koles od ktorego zakupilem dokumenty chcial je odzyskac to wystarczy ze pojdzie do WK i porpsi o duplikat dokumentow?/

Trzeba cos za to placic??


RE: Problem z dokumentami do KADETA - Gruchu - 27-08-2011 08:24:49

Do tych kosztów, które podano wyżej nie zapomnij doliczyć ubezpieczenia. Chyba, że jest ubezpieczonySmile


RE: Problem z dokumentami do KADETA - Mikołaj - 27-08-2011 08:48:30

jak jest ubezpieczony to idziesz to tej ubezpieczalni w ktorej byl ubezpieczony np.pzu i mowisz ze chcesz zrobic aneks do tej umowy pani pisze ci taka kartke a5 i juz mozesz z tym jezdzic az do wygasniecia tej umowy oc


RE: Problem z dokumentami do KADETA - MrF4k - 27-08-2011 13:52:03

za ponowne wyrobienie dowodu jest 70 zł więc sie nie opłaca napisz sam ze zgubiłeś dowód bo jak gościu napisze to będziesz musiał go wziąść do wk


RE: Problem z dokumentami do KADETA - herculesprima3s - 27-08-2011 18:56:48

Ale ja nawet nie wiem na kogo byl zarejestrowany ten pojazd poprzednio ??? I bede musial podac cokolwiek w WK to co im powiem -.-???


RE: Problem z dokumentami do KADETA - MrF4k - 27-08-2011 19:38:31

napisz umowe z tym gościem co kupiłeś bo inaczej ci danych nie podadzą na kogo był potem można przeprawić jak coś choć w moim przypadku to ja wycelowałem na kogo był ;D


RE: Problem z dokumentami do KADETA - Aban - 27-08-2011 20:04:44

a ja mam tablice i OC ale nie mam dokumentów i umowy i już dupa, bo motorek był przejściem po kilku właścicielach i nikogo nie interesował dowód i zostało tylko OC+tabliczka.

A pro'po do tematu: napisałeś, że nie wiesz na kogo był zarejestrowany poprzednio to tak jak ja nie wiem czy uda Ci się coś ogarnąć ;s