Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Praca silnika Romet Komar. Film. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Praca silnika Romet Komar. Film. (/showthread.php?tid=1527)

Strony: 1 2


Praca silnika Romet Komar. Film. - Gruchu - 25-08-2011 13:48:47

Witajcie,

nagrałem dziś krótki filmik, jak pracuje mój silnik. Tak jak już w kilku miejscach pisałem. Po trudach odpala, przejedzie kilkanaście - kilkadziesiąt metrów i gaśnie. Z gaźnika leje się paliwo. Jak wbijam bieg to już mnie ciągnie, nawet na zaciągniętym sprzęgle.

Teraz filmik:




Błogosławieni, którzy dotrwają do końca;)
_______________________________________________________________

Panie i Panowie, jest gorzej jak było;/ Odkręciłem wydech w celu przeczyszczenia. Odkręciłem też cylinder - tą górną jego część:/ Po wyczyszczeniu skręciłem i nie odpali. Mało tego. Przy odpalaniu słychać dziwne dźwięki jakby uderzenie. Może cylinder słabo przykręciłem?;/
_______________________________________________________________
Panowie, nagrałem nowy filmik, może to wam coś pomoże:) magneta jeszcze nie ściągnąłem:) wezmę się za to w środę:) a teraz filmik:





RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Barto5050 - 25-08-2011 14:26:17

sprzęgło ci ciągnie, wyreguluj je.


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Tomasso94 - 25-08-2011 17:05:12

Którędy leje się to paliwo?

Dałeś uszczelki nowe czy skręciłeś ten silnik na sucho ze starymi?


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Gruchu - 25-08-2011 18:36:47

Dałem nowe uszczelki, ale sądzę, że cylindra nie dokręciłem do końca, bo klucz przy tym złamałem:/ Paliwo leje się z komory pływaka, myślę, że jak wymienię uszczelkę i śruby komory to aż tak intensywnie nie będzie się laćBig Grin


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Paweł4Don - 25-08-2011 22:12:40

Przykrec cylindeer tak jak powinno byc. Nie powinien byc dokrecony zbyt lekko.


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Gruchu - 26-08-2011 09:12:35

Pomogło:) pozostaje tylko ten cieknący gaźnik:)


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Paweł4Don - 01-09-2011 18:48:39

Zobacz czy plywak Ci sie nie zawiesza. Kombinuj tez z regulacja gaznika .


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Gruchu - 01-09-2011 18:56:50

Jak na razie w ogóle go nie uruchomię, nie reaguje na kopnięcie kopniakiemSmile prawdopodobnie wypadł klin. Mam nadziejęSmile


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - romek - 03-09-2011 12:35:44

Mi jak kiedyś złożyłem motorynke bez klina to odpalała tylko nie miała mocy. Tak więc obawiam się że u ciebie to coś z trybami.


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - saper1923 - 03-09-2011 16:56:23

Jak leje paliwo to albo pływak dziurawy lub się zawiesił. Nawet jakbyś dał uszczelkę a nie naprawił byś tego problemu to i tak by ci ciekło inną stroną lub zalewało świecę.


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Gruchu - 03-09-2011 21:45:36

Romek o co chodzi z tymi trybami?Smile Na razie nic nie robię, bo brak funduszyBig Grin po wypłacie pasuje kupić jakiś zestaw kluczy bo u mnie w garażu coś znaleźć to graniczy z cudem:F


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Tomasso94 - 03-09-2011 22:35:25

Łukasz, widzę że nagrywanie filmów Ci wychodzi w ładnej jakości, więc najlepiej nagraj to "nie reagowanie na kopniak Smile Z jak najlepszym dźwiękiem, wtedy będzie wiadomo czy to sprzęgło, tryby lub coś innego Big Grin


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Gruchu - 03-09-2011 23:29:06

To może jutro coś spróbuję, chociaż nie wiem. Bo odpust w parafiiBig Grin ściągnąłem już lewy dekielek, ale magneta nie odkręcę bo nie mam 14 nasadowej:/ postanowiłem po wypłacie kupić jakiś komplet kluczyBig Grin


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - Gruchu - 05-09-2011 22:19:07

Edytowałem, swój pierwszy post w tym temacie dodając filmik. Tu piszę po to, aby "podnieść" topik w góręSmile


RE: Praca silnika Romet Komar. Film. - saper1923 - 05-09-2011 22:28:42

No ale jeśli paliwo dochodzi i ma iskrę to nie ma bata żeby nie odpalił nawet przy żle wyregulowanym zapłonie i gażniku i tybkami w silniku.