Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Identyfikacja roweru + pytania - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Identyfikacja roweru + pytania (/showthread.php?tid=15206)



Identyfikacja roweru + pytania - amper717 - 04-06-2013 19:39:24

Cześć wszystkim.

W dniu dzisiejszym, nabyłem taki oto rower, od Pana, któremu nie był juz potrzebnySmile chciałem mieć mały rower do wrzucenia do auta, a następnie jeżdżenia tym rowerkiem po mieście, wiec dodatkowa frajda, że akurat taki sie trafił.

Niestety nie wiem, którą wersję wigr ( bo zakładam ze to wigry) posiadam. nr seryjny na mechanizmie rozdzielająco-łączeniowymSmile : 81 / 353065.

Chciałbym się również Was poradzić i zapytać które części części są chromowane w tym rowerze, bo chce się nimi zająć tzn, chce żeby się błyszczały jak w chopperachSmile

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.


RE: Identyfikacja roweru + pytania - Mikołaj98 - 04-06-2013 19:42:23

Romet Wigry 5....
81...... dobry rocznik i ładny stan Wink nie sprzedawaj ! Big Grin


RE: Identyfikacja roweru + pytania - Semmao - 04-06-2013 19:44:37

To na pewno Wigry. Całkiem fajny kolorek. Ważne, że prawie kompletny. Smile

W Wigrach chromowane były kierownica i rurka do siodełka. Felgi były matowe, ale można je wypolerować na połysk. Smile

Siodełko i manetki nie oryginalne + brak elektryki jak widzę.

I tak bardzo fajnie się prezentuje! Smile


RE: Identyfikacja roweru + pytania - amper717 - 04-06-2013 20:08:31

Dzieki za odpowiedz! Ani myślę o sprzedaży, od pierwszego momentu go polubiłem - i ta sterowność!Big Grin

A obręcze nie są chromowane? Bo gdzies czytałem, że ponoc są. Niestety, rama jest mocno poobijana i chyba bez malowania sie nie obejdzie, ale tu chyba zainwestuje w porządne malowanie proszkowe.

Oponki, też do wymiany są. To co bardzo mi się podoba w tych rowerach to zębatka! Jej wzór jest genialny, własnie jak w choperachBig Grin


RE: Identyfikacja roweru + pytania - Mikołaj98 - 04-06-2013 23:28:19

Biada będziesz malował! Brakuję też pompki, hamulca i masz jakieś siedzenie do d*py Big Grin
Ale masz coś co jest rzadkością... to oryginalna biała pokrywa łańcucha, co najważniejsza to to że nie jest połamana Wink
Widzę też oryginalne "stomile" Big Grin
A co do wersji to w razie czego jeszcze raz powtórzę ... Romet Wigry 5* ( w razie czego)

*poczytaj sobie trochę o nim na necie...


RE: Identyfikacja roweru + pytania - buyactivation - 05-06-2013 00:02:53

Nie wymieniaj opon jeżeli nie są popękane, albo poprzecierane (chyba, że na Stomil). Jeżeli chcesz malować to postaraj się o naklejki i oczywiście na oryginalny kolor Smile


RE: Identyfikacja roweru + pytania - wnusiu94 - 05-06-2013 17:07:02

Wiedziałem, że już go gdzieś widziałem!
http://tablica.pl/oferta/skladak-ID2Z20f.html


RE: Identyfikacja roweru + pytania - amper717 - 05-06-2013 17:48:54

Zgadza sie, to ten który kupiłemSmile Mam jeszcze pytanko, macie może jakies sprawdzone metody, żeby z matowych błotników zrobć połysk?


RE: Identyfikacja roweru + pytania - wnusiu94 - 05-06-2013 19:45:32

(05-06-2013 17:48:54)amper717 napisał(a):  Zgadza sie, to ten który kupiłemSmile Mam jeszcze pytanko, macie może jakies sprawdzone metody, żeby z matowych błotników zrobć połysk?

Skoro jesteś z Wrocławia, powiem wprost - Auchan, Bielany. Tam jest Norauto. Kupujesz pastę Tempo, koniecznie do chromu. Kosztuje ok. 8zł. Postępujesz zgodnie z instrukcją i masz nowiutkie błotniczki. Big Grin


RE: Identyfikacja roweru + pytania - Zweitakter - 09-06-2013 01:38:35

jakbyś chciał malowac to kolor z palety fiata jest robilem taki komustam niedawno a naklejki swietnie podrabia czlowiek z wrocka .....


RE: Identyfikacja roweru + pytania - amper717 - 09-06-2013 15:37:47

Kupilem paste aluchrom, faktycznie jest różnica, ale mam wrazenie ze ona bardziej czysci i nabłyszcza, a nie poleruje w dosłownym tego słowa znaczeniu.

A że jest sporo rysek itd, to chyba zastosuje metody, które całe szczescie znalazełm w necie. Wrzucam tutaj odnośnik, bo przydatne porady i pewnie wiele osób na tym skorzysta:

http://www.forumszosowe.org/viewtopic.php?t=12268