Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
przednie amortyzatory - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: przednie amortyzatory (/showthread.php?tid=15186)



przednie amortyzatory - EGON - 04-06-2013 01:04:20

W moim nowo zakupionym sprzęcie wydaje mi się że nie działają amortyzatory bo przód jest strasznie miękki a powinny być hydrauliczne a zachowuje się jak by były same sprężyny czy są jakieś zestawy naprawcze ?


RE: przednie amortyzatory - MrF4k - 04-06-2013 20:47:18

Może oleju nie ma ??


RE: przednie amortyzatory - BigSoft - 04-06-2013 21:36:19

Robiłem 3 takie zawieszenia. Może to i nie dużo, ale typowe jest dla tych zaniedbanych zawieszeń to, że poprzez wytarte uszczelniacze dostaje się woda. Często też nie ma oleju, lub jest minimum na dnie, czyli w środku mamy "mleko". Objawia się to właśnie tym, że zawieszenie jest bardzo miękkie i zachowuje się jak zwykły resor. Z czasem prowadzi to do zgrzytów, skrzypienia i zacierania się zawieszenia.

Polecam rozebrać, wyczyścić, wymienić uszczelniacze. Jak nie masz nowych wkładek filcowych, to można je wymyć w benzynie. Ja u siebie nasączałem je jeszcze olejem, żeby trochę smarowały tłoczyska poruszające się po simmeringu.

Oleju do amortyzatorów należy wlać od 140mm do 170mm (im więcej oleju, tym twardszy będzie przód). Ja to robiłem dużą strzykawką.


RE: przednie amortyzatory - EGON - 04-06-2013 23:44:08

dzięki za rady zostawię to robotę na później i w razie problemów odświeżę temat


RE: przednie amortyzatory - EGON - 07-06-2013 09:03:06

wczoraj wymontowałem oba w celu założenia nowych osłon (dodam że pasują od simsona) jednak amorki jeszcze trzymają a że i tak nie miałem oleju to złożyłem ale chce je za jakiś czas rozebrać czy po wyjęciu amorka odpinam ten zeger przy uszczelniaczu i już mi wszystko wyjdzie ? i do czego służy mała śrubka na dole amortyzatora ?


RE: przednie amortyzatory - MrF4k - 07-06-2013 11:26:58

Dwie srubki na goleniach widoczne służą do spuszczania oleju.Aby wyjąć lagi z goleni należy odkręcić śrubki które są pod goleniami na samym dole :)Nalezy też wyjąć seger o którym mówiłeś wcześniej. Na forum naszym lub konkurencyjnym jest gdzieś poradnik jak zrobić regeneracje takiego zawieszenia , wszystko opisane krok po kroku.
P.S o tym ze gumy pasują z Simsona już wiemy jakiś czas temu :F