Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Stacyjka na Kluczyk - Teoria - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Stacyjka na Kluczyk - Teoria (/showthread.php?tid=15154)



Stacyjka na Kluczyk - Teoria - adex_smile - 02-06-2013 22:43:20

Witam Serdecznie.
Mam zamiar dodatkowo zalożyć stacyjkę do komara (czyli fabryczną zostawiamy). Proces gaszenia silnika polega na wprowadzeniu MASY do jednego wychodzącego kabla z silnika, dobrze mówię ?
I czy mogę użyć zwykłą stacyjkę od elektrycznej chulajnogii ?


RE: Stacyjka na Kluczyk - Teoria - nie_mientki - 02-06-2013 22:49:14

Mówisz dobrze. Dwa kable idą z silnika-jeden zasilający oświetlenie, drugi do gaszenia. Gaszenie odbywa się poprzez połączenie tego drugiego z masą. Nie wiem jak wygląda stacyjka od hulajnogi, ale potrzebujesz takiej która w pozycji jazdy nic nie łączy, a w pozycji gaszenia łączy ten "drugi przewód" i masę.

No i musisz mieć świadomość że żadne to zabezpieczenie antykradzieżowe, bo wystarczy wyciągnąć kabelek z silnika i jazda...


RE: Stacyjka na Kluczyk - Teoria - BlacKuzaj - 02-06-2013 23:00:06

są schematy na google poszukaj .


RE: Stacyjka na Kluczyk - Teoria - adex_smile - 03-06-2013 22:51:04

Mi się takie zabezpieczenie przyda Smile
Mam durnowatych i niedoświadczony kolegów co odpalają i pchają się do moto bez mojej zgody. Stacyjka się będzie znajdować nad gaźnikiem i będzie przykręcona w miejscu mocowania osłony gaźnika. Moim zdaniem dobre miejsce na taką stacyjkę. Ja dla pewności przeprowadzę przewód przez Osłonę od jakiejś linki(Wyjmuje linkę i zostaje mi gumowa osłona a w środku sprężyna). Zostaje tylko kwestia aby ten kabel który wychodzi aby zgasić silnik, nie było dostępu do przciecia samego przewodu, czyli będę musiał wsadzić tą osłonę pod kape silnika. Jak dla mnie to dobra taka rzecz dla takich głupkowatych i mało kumowatych ludzi Tongue


RE: Stacyjka na Kluczyk - Teoria - kamil97 - 03-06-2013 23:26:54

Ja mam w ogarze 200 taką stacyjkę, z tym że trzeba było inaczej kable do styków polutować bo inaczej by nie spełniała swego zadania. Światła i silnik mam w jednej pozycji tak że jak opałem silnik to i światła od razu świecą. Tą stacyjke ma 3 poziomy.
Oryginalnie:
0-silnik- silnik + światła
Po przeróbce:
0-Światła+ silnik- 0