Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Blokady Zetka 125 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Blokady Zetka 125 (/showthread.php?tid=14946)



Blokady Zetka 125 - PiotrekGB - 28-05-2013 23:21:40

Witam Chlopcow Rometowcow!

Ogolnie to jestem totalnie swiezy w temacie. Kupilem Romet'a ZetKa 125/90 z 2010 roku. Motorek Fabrycznie nowy, stal jako motor pokazowy ;)

Oczywiscie narazie motor na dotarciu takze staram sie nie szalec za bardzo ;))

Ogolnie, to tak jak w temacie... Prosze nie pisac ze "wujek google nie gryzie" itp poniewaz juz pare dni siedze i probuje znalesc jakies informacje ale wszystko co znalazlem dotyczy ZetKi 50, a nie tego szukam...

Trafilem na pare komentarzy, ale kazdy mowi co innego a ze niestety nie mieszkam w Polsce, nie mam mozliwosci pogadac z jakimis konkretnymi mechanikami czy chociaz z kims z Rometu.

Prosze o pomoc ludzie!! :P


RE: Blokady Zetka 125 - Błażej - 28-05-2013 23:23:59

Zetka 125 nie ma absolutnie żadnych blokad. Zaden motocykl chiński nie ma blokad ze stajni rometa. Podkreślam motocykl a nie motorower


RE: Blokady Zetka 125 - PiotrekGB - 28-05-2013 23:27:45

A jest jakas mozliwosc podkrecenia osiagow? Glownie chodzi mi o predkosc, poniewaz planuje duzo podrozowac, i te 20km/h by sie jednak przydalo Wink


RE: Blokady Zetka 125 - wojtekr35 - 29-05-2013 00:02:46

Wywalić katalizator (jak jest to w kolanku) i można dokupić cylinder 150cm^3, wtedy możesz dać sobie trochę mniejszą tylną zębatkę i masz większy v-max bez straty przyśpieszenia.


RE: Blokady Zetka 125 - Błażej - 29-05-2013 00:13:06

Pięknie pasuje zestawik 150 ccm. Całe forum rometa 125 ma taki zestaw (w tym Ja)
Ponadto usuwasz dopowietrzacz katalizatora, wycinasz katalizator. Wstawiasz zębatkę 17 zębów i 105 osiągasz. Silnik wcale nie wypada z ramy. Do 6 tysięcy jedzie się fajnie. Później tak czy siak silnik głupio już brzmi, ale nie szkodzi mu to


RE: Blokady Zetka 125 - PiotrekGB - 29-05-2013 00:29:43

Dzieki wielkie!!

Wkoncu jakies konkrety Wink A wlasnie z ta zebatka - Myslicie ze lepiej by bylo wlasnie wymienic przednia czy tylnia? Z tylnia byloby o wiele mniej problemu ;P

I myslalem nad wymiana wydechu, fajnie by bylo na jakis chromowany, bo ten czarny lipowato wyglada... Jest opcja zeby wymienic go na cichszy, ale bez straty mocy?


RE: Blokady Zetka 125 - Błażej - 29-05-2013 00:45:11

Można wymienić mocy nie stracisz. Ja nie lubię grzebać w nowych rzeczach. znaczy.... hmm akurat w wydechach Big Grin

Przednią na początek wymień


RE: Blokady Zetka 125 - PiotrekGB - 29-05-2013 00:59:14

haha ;P Kuurde, Dzieki wielkie... Naprawde dajecie rade Wink

Aaah, jeszcze jedna sprawa ;P W stacyjce sa 3 tryby, i jednym z nich jest Parking? Romet to tak dla picu wybral sobie taka stacyjke czy jak? Bo jedna blokada jest do kierownicy, ale ja sie normalnie osobno kluczykiem zamyka, a jak przestawie stacyjke na parking to co bym nie robil nic sie nie dzieje...

No i jeszcze jedno zakmniecie jest z tylu, z lewej strony ale tez nie mam pojecia do czego to jest, bo dealer mi sprzedal motor ze zlym zestawem kluczykow >.<


RE: Blokady Zetka 125 - Błażej - 29-05-2013 01:37:32

To takie zapięcie żeby kask sobie zamknąć jak ktoś ma porządny jakiś Wink

3 pozycja to parking a więc zapłon wyłączony a możliwe włączenie świateł, klaksonu, postojówek, kierunków itp.