Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kurs zawodowy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Kurs zawodowy (/showthread.php?tid=14912)



Kurs zawodowy - mateusz110396729@wp.pl - 27-05-2013 23:12:01

Witajcie. Od pewnego czasu męczy mnie aby coś się dowiedzieć na temat robienia kursu zawodowego. Może ktoś z was już robił kurs np na lakiernika itp? Wiecie może , gdzie to się trzeba udać żeby się zapisać na takie coś?


RE: Kurs zawodowy - nie_mientki - 27-05-2013 23:29:17

Może się nie znam za dobrze, ale zacznij od pytania po warsztatach/lakierniach czy nie szukają murzyna. Podpatrzysz, przyuczysz się, coś pomożesz. Jeśli się będziesz starał skończysz z niezłą rekomendacją i doświadczeniem. A to przebija wszelkie papierki o magicznych kursach.


RE: Kurs zawodowy - Boszu - 29-05-2013 13:42:58

Nie mientki, trochę racji masz... Ale jak trafi się praca za granicą to dupa ci z doświadczenia i rekomendacji tutaj, skoro nie będziesz miał głupiego papierka... A nawet u nas też ciężko się gdziekolwiek dostać, co sam coś o tym wiem...

Co do kursów, u nas jest ośrodek ZDZ (Zakład Doskonalenia Zawodowego) w Rzeszowie... I tak można robić wszelakie kursy, od wózka widłowego po przykręcacza śrubek. Tongue Sam tam robiłem kursy Spawania, w tym że ja miałem dofinansowane ze szkoły, czy tak szczerze to za darmo. Wink

Ale poszukaj gdzieś u siebie w większym mieście lub po pytaj znajomych o taki zakład. Bo takich nie brakuje... ^^ A jak nie to nawet zapytaj w zwykłej szkole (nie gimbazie czy podstawóce) tylko w szkole wyższej... Technikum albo najlepiej w Zawodówce.

Lub idź do urzędu pracy, tam może uda ci się dostać nawet później pracę. Lub dotację 50% lub czasem i 90% na kurs lakiernictwa, lub inny. Sam osobiście miałem wybierać się na kurs wózka widłowego, ale jak przyjechałem 2 dni później z papierami, to już rekrutacja była zamknięta. :/ + po tym kursie u nas oferowali pracę w 5-ciu różnych zakładach...