Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja Rometa Komara - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Rejestracja Rometa Komara (/showthread.php?tid=14854)



Rejestracja Rometa Komara - Romeciarz351 - 26-05-2013 14:47:03

Witam wszystkich Chłopców Rometowców posiadam Rometa Komara który jest bez dokumentów a mianowicie mam tylko Tablice Rejestracyjną czy mogę na podstawie tego zarejestrować mojego komara lub iść do wydziału komunikacji i zapytać się czy można wyjąc dokumenty a mianowicie syn lub wnuk żyje poprzedniego właściciela tego komara, i on mi go właśnie sprzedał, i czy mógłby on wyjąć papiery z wydziału komunikacji po zmarłym ojcu lub dziadku???


RE: Rejestracja Rometa Komara - komarinho - 26-05-2013 14:50:07

znajdź temat, który niedawno pisałem - "komar - mam 2 tablice" tam mi koledzy radzili, dokładnie taka sama sytuacja, oprócz tego że motorower kupiony


RE: Rejestracja Rometa Komara - Romeciarz351 - 26-05-2013 15:00:18

Więc jeszcze raz napisze:
1 Właściciel=ojciec tego pana, od którego kupiłem komara
2 Właściciel=dostał go po spadku, gdy 1 Właściciel umarł(przed 97 rokiem) i tak parę lat stał w Katowicach, a został przewieziony do Radomia w 2006 roku
3 Właściciel=ja go odkupiłem od 2 Właściciela, u którego komar stał te 7 lat

I Teraz najważniejsze pytanie:Chciałbym iść z 2 Właścicielem do WK, aby wyjąć papiery z rejestru, ponieważ motoroweru 1 Właściciel nie przepisał na nikogo a 2 Właściciel jest najbliższa rodziną, więc chyba można, ale dokładnie nie wiem, więc nich mi ktoś odpowie na te ważne dla mnie pytanie, a nawet jakbym wyjął te papiery to czy będą jakieś trudności z rejestracją

PS:Dodam, że Motorower jest w Pełni Sprawny


RE: Rejestracja Rometa Komara - komarinho - 26-05-2013 15:13:48

jeśli rzeczywiście motorower był zarejestrowany na 1 właściciela, a 2 otrzymał go prawnie w spadku, i jest prawnym właścicielem, to może zawrzeć z tobą umowę, po wyciągnięciu papierów i wtedy chyba bd mógł przerejestrować na siebie. Warunek jest taki że motorower musi być wciąż zarejestrowany na 1 właściciela bo jeśli okaże się że został wyrejestrowany to lipa


RE: Rejestracja Rometa Komara - Romeciarz351 - 26-05-2013 15:28:10

Dla mnie to chyba szkoda tego latania po tych urzędach ale boję się trochę samemu iść do WK z tablicą bo jak się zapytają skąd tą tablicę mam to co powiem i czy będa mogli mi udzielić takich informacji??


RE: Rejestracja Rometa Komara - komarinho - 26-05-2013 15:41:08

dlatego musi iść 2 właściciel i odzyskać papiery. Potem zawsze z tobą umowę i z tymi papierami sobie idziesz rejestrować Wink


RE: Rejestracja Rometa Komara - Romeciarz351 - 26-05-2013 18:37:03

Ale na podstawie czego odzyska te papiery bo podejrzewam, że podziału majątku nie było


RE: Rejestracja Rometa Komara - Romeciarz351 - 26-05-2013 19:58:46

Mogą mi coś zrobić w WK jak pójdę ze starą tablicą komara zapytać się, czy można wyciągnąć jakoś papiery z urzędu, ponieważ najbliższa rodzina żyje???Proszę o odpowiedź bo mam taką możliwość a motorower ma tablice białą z czarnymi napisami KAV i 4 cyfry


RE: Rejestracja Rometa Komara - Semmao - 27-05-2013 08:32:27

Jeżeli 2-gi właściciel dostał go w spadku, to do umowy K-S z tym panem dołączasz ksero testamentu czy aktu przyjęcia spadku/poświadczenia dziedziczenia. Z tym TY - a nie poprzedni właściciel - idziesz do WK. Jeżeli motorower był wyrejestrowany przed 1998 rokiem to zarejestrujesz go ponownie. Temat jest przyklejony w dziale Prawo.


RE: Rejestracja Rometa Komara - Romeciarz351 - 30-05-2013 18:15:35

Pytałem sie goscia o ten motorower i okazało się, że jego ojciec jeździł nim do pracy czyli musiał być zarejestrowany i chyba powiem mu żeby coś znalazł na niego lub chociaż spisze z nim umowe jak to najbliższa rodzina niech się wypowie ten co sie zna na tym co mam zrobić w takim przypadku