Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak rozebrać ROMETOWSKI ślimak 17" 19" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Jak rozebrać ROMETOWSKI ślimak 17" 19" (/showthread.php?tid=14456)



Jak rozebrać ROMETOWSKI ślimak 17" 19" - wili48 - 13-05-2013 15:37:45

Cześć!

Podajcie swoje propozycje jak rozbieracie rometowski ślimak.
Najbardziej by mnie interesował pierwszy ślimak na wcisk, do komara sztywniaka.

Na pewno będziecie tego szukać w Googlach, owszem wiem, że są tam takie poradniki. Ale nasze forum nie ma takiego tematu, a na pewno by się przydał.

Czekam na propozycje ;-)


RE: Jak rozebrać ROMETOWSKI ślimak 17" 19" - grzyb - 14-05-2013 21:53:18

Po poprzednim temacie wnioskuję, że chodzi Ci jak wsadzić do niego linkę.
Podważasz tą szeroką opaskę znajdującą się na nim, wtykasz linkę, wkładasz kulkę i zakładasz obejmę z powrotem.


RE: Jak rozebrać ROMETOWSKI ślimak 17" 19" - wili48 - 15-05-2013 23:30:57

(14-05-2013 21:53:18)grzyb napisał(a):  Po poprzednim temacie wnioskuję, że chodzi Ci jak wsadzić do niego linkę.
Podważasz tą szeroką opaskę znajdującą się na nim, wtykasz linkę, wkładasz kulkę i zakładasz obejmę z powrotem.

Tak, to akurat wiem. Przecież to jest banalne, ale chodzi mi o rozebranie ślimaka od podstaw. Cały układ.


RE: Jak rozebrać ROMETOWSKI ślimak 17" 19" - Błażej - 16-05-2013 00:11:03

Pierwsze co to go umyj. Następnie od wewnętrznej strony jest metalowa osłonka okrągła, taka duża. Podważasz ją i zdejmujesz. Wyjmujesz ślimacznicę a wałeczek nie zawsze chce wyjść, więc go nie musisz wyjmować, ale już masz idealny dostęp do wszystkiego. Myjesz, smarujesz i składasz. Zapewne ślimak i tak nie będzie działał bo te stare często się psuły


RE: Jak rozebrać ROMETOWSKI ślimak 17" 19" - rowler - 16-05-2013 00:14:38

tak jak kolega wyżej a żeby wyjąć wałek to musisz go wybić czymś od strony mocowania linki, tylko pamiętaj ślimacznicę wyjąć przed tym zabiegiem, najgorzej wałek się wybija gdy jest on plastikowy