Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nie odpala, kicha w gaźnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Nie odpala, kicha w gaźnik (/showthread.php?tid=14140)



Nie odpala, kicha w gaźnik - Grinnds - 04-05-2013 23:24:50

Mam problem z komarkiem, otóż polega on na tym że iskra jest, paliwo jest, a jak próbuję regulować to odpalić nie chce. Kupiłem osobno ramę komara i silnik 017 od kucyka, musiałem jakoś składać. Tak żeby odpalił i normalnie pojechał to nie miałem jeszcze, raz jak poskładałem silnik zajarzył i urwał się łańcuch, po czym zgasł, i jeszcze dzisiaj przy na wpół odkręconym gaźniku odpalił i szarpnął, pojechał kawałek i stracił moc. Nie mam kopki, każde odpalanie na popych muszę robić, gaźnik próbowałem regulować już cały dzisiejszy dzień i nie mogę trafić. Cały czas albo nie chwyta wcale, albo złapie trochę paliwa, postrzela z tłumika, pokicha wachą przez filtr powietrza i gaśnie. Problem leży w regulacji czy jest coś innego? Iskra jest, platynki okej, paliwo dociera do gaźnika (wyprzedam zbędne odpowiedzi).


RE: Nie odpala, kicha w gaźnik - alek736 - 04-05-2013 23:26:55

Musisz wyregulować zapłon.


RE: Nie odpala, kicha w gaźnik - Grinnds - 04-05-2013 23:35:56

Domyślam się, dzisiaj regulowałem gaźnik cały dzień ale dalej jestem daleko do celu. Parę razy coś zapyrczał, szarpnął i to wszystko. Nabiegałem się dzisiaj z nim jak durny. Zapłon reguluje się przy iskrowniku, prawda? Ja tam nie mam nawet żadnej śrubki do regulacji.


RE: Nie odpala, kicha w gaźnik - alek736 - 04-05-2013 23:48:05

Żadną śrubką się nie reguluję,tylko całą podstawą iskrownika.


RE: Nie odpala, kicha w gaźnik - Grinnds - 05-05-2013 00:16:00

o, to pięknie. A co w przypadku jeśli gwint w karterze jest tak zajechany że śruba z niego wypada sama z siebie i iskrownik trzyma sie na dwóch śrubkach, akurat tych oddalonych od blaszek zapłonu?