Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wysokie obroty po odblokowaniu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Wysokie obroty po odblokowaniu (/showthread.php?tid=12311)



Wysokie obroty po odblokowaniu - secik - 10-03-2013 14:04:46

W tą zimę postanowiłem, że oddławie swojego Ogarka, tak więc skróciłem kolanko i rozpiłowałem króciec. Ale po odpaleniu Ogar dostaje maksymalnych obrotów mimo tego, że dysza od obrotów jest już prawie wykręcona.
Poradźcie coś.


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - naveintre - 10-03-2013 14:05:41

Przepustnica wisi na lince.


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - secik - 15-03-2013 21:09:27

Przepustnica jest ok


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - LukaszzT1 - 15-03-2013 21:12:48

nieszczelnosc na kruccu.


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - kondzio310 - 15-03-2013 21:19:47

tak zwane lewe powietrze łapie, i dawkę paliwa wyreguluj czyli na iglicy posprawdzać na rózńych miejscach, i zostaw tak jak mu najlepiej


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - Pako - 19-03-2013 15:18:37

Blaszkę na iglicy daj na drugi rowek, zobacz czy rura od filtra powietrza jest szczelna i ten kadłub gzie znajduje się filtr, da uszczelki i dobrze przykręć. A tą śrubką regulujesz obroty [ta pomiędzy dyszami], przykręcając zmniejszasz a wykręcając zmniejszasz. Masz ja prawie odkrecona a dziwisz sie ze ma takie obroty ?


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - kondzio310 - 19-03-2013 16:57:44

Pako nie mieszaj koledze jak dobrze nie wiesz to nie pisz bo regulacja obrotów tą śrubką wygląda odwrotnie jak piszesz. Weź ten gaźnik w łapy i przestudiuj jego budowe, albo chociaż ściągnij rure dolotową za gaźniku, i wkręcaj śrubkę i wykręcaj i zobacz co sie dzieje z przepustnicą

Jeśli chcesz zwiększyć wolne obroty, to tą śrubkę na sprężyce wkręcasz bardziej do gaźnika, wtedy przepustnica sie podnosi czym bardziej wkręcona śrubka tym przepustnica wyżej, a czym mnie wkręcona śrubka wolnych obrotów to wtedy, są obroty niższe i przepustnica jest niżej


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - secik - 11-04-2013 21:55:50

Przepraszam że tak długo się nie odzywałem.
Dzisiaj poszłem do mojego ogarka, ściągłem gume od filtra powietrza, zatkałem gaźnik ręką i kopie i nie odpala, więc zrobiłem małą szczeline żeby przedostało się powietrze i ogar odpalił. Im większa była szczelina tym były wyższe obroty.


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - Taśma - 11-04-2013 21:58:27

Za dużo paliwa dostaje. Opuść iglicę


RE: Wysokie obroty po odblokowaniu - secik - 21-04-2013 20:13:01

Opuściłem iglice i niby wszystko dobrze, ale kiedy jadę to żeby ujechać musze na 1 i drugim biegu przekręcić manetke do końca, bo inaczej przerywa i nie może się rozpędzić, na 3 jedzie normalnie.