Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
"Komarek" Problemy. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: "Komarek" Problemy. (/showthread.php?tid=12114)



"Komarek" Problemy. - MYST3ER - 04-03-2013 17:25:48

Otóż tamtego Lata komar miał Remont, Wiem że był robiony Szlif i tyle.
Wtedy Komarek nie palił jeszcze jak był zimny z kopa bo też troche sprzęgło ślizgało ale jak sie go tylko troszkę pchnęło to palił jak marzenie. Komarek był na dotarciu więc nie szalałem zbytnio, ale problem sie chyba zaczął [tak myśle] jak źle zrobiłem mieszankę, teraz trudno pali zdarza sie nawet jak postoi 2min to już nie może zapalić, w czym może tkwić problem ? Sad


RE: "Komarek" Problemy. - Romeciarz351 - 04-03-2013 17:50:11

Wykręć głowicę może jest dużo nagaru osadzonego a jak to nie pomoże to wyjmij cylinder i zmierz próg(wsadź tłoka bez pierścieni do cylindra i sprawdź, czy ciężko wchodzi), sprawdź czy czasami nie ma luzów na wale góra-dół, przeczyść gaźnik, ustaw zapłon sprawdź poziom paliwa w gaźniku przeczyść filtr paliwa.To są tylko rady ale mógłbyś bardziej opisać swój problem tj.ile wyjeździłeś po remoncie silnika, czy zdarzały się jakieś awarie a może po prostu świeca nie daje dobrej iskry


RE: "Komarek" Problemy. - alek736 - 04-03-2013 20:19:56

A jaką zrobiłeś ta mieszankę???


RE: "Komarek" Problemy. - MYST3ER - 05-03-2013 15:41:35

No za dużo oleju wlałem, jak dobrze pamiętam. Nie wiem w jakieś proporcji, bo to było tamtego lata.