Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart ma iskrę ale nie pali - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Chart ma iskrę ale nie pali (/showthread.php?tid=11936)



Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 25-02-2013 19:58:50

Siema mój stary moduł coś nie dolegał bo raz wkręcał się na obroty a raz nie no więc postanowiłem wstawić od Chinola bo miałem i co się okazało że iskra jest jeszcze lepsza niż na module Unitry ale nie chce palić Sad To znaczy strzela w wydech ale nie chce pracować zapłon sprawdzałem jeszczę nie długo założe nowy klin i simering od strony zapłonu. Co obstawiacie żę nawaliło? Dodam że się nie dawno wywaliłem i od tego momentu nie chce odpalić Angry


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - WujekTomek - 25-02-2013 20:40:18

paatrzyłeś cewkę zasilajacą ?


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - Simon - 25-02-2013 20:41:18

Miałeś przewijać cewkę zrobiłeś to ?


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 25-02-2013 20:42:29

Nie bo poprzedni włąściciel poprosił mnie żebym przyszedł po prezenty i okazało się że dał mi nową cewkę akurat zasilająca i nowy impulsator. I może jeszcze znajdzie instrukcję obsługi Smile Gdy przelutowałem cewkę okazało się że iskra jest ale na chińskim module bo na oryginalnym nic nie ma Sad Ale nie chce odpalić Angry


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - Simon - 25-02-2013 21:05:45

A zapłon wyregulowałeś czy wlutowałeś i na pałę przykręciłeś ?


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 25-02-2013 21:18:28

wyregulowany zapłon, Układ paliwowy jak coś drożny


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - mateusz5625 - 25-02-2013 21:43:51

jak strzela w tłumik to przyśpiesz zapłon, sprawdź w którym miejscu jest iskra.


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 25-02-2013 22:11:28

Z zapłonem to można powiedzieć że dzisiaj tyle się bawiłem i nawet z nim gadałem i jesteśmy już na ty Big Grin Ale on powiedział że to nie on zawinia :F Nie żartuję mi się zdaję ze lewe powietrze bo te strzały są cichutki i jak go z pycha próbuję to on chodzi lekko sczela lecz gdy nie pcham to chwila chodzi i zgaśnie Sad


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - mateusz5625 - 26-02-2013 17:26:29

Czy magneto ma dobry klin? Bo jak jest przestawione to nie będzie chodzić miałem podobnie


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 26-02-2013 19:35:47

Dzisiaj porobiłem to tak magneto ma GIT klin zapłon 2,5mm prze GMP i chciałem go odpalać to buczał i strasznie kopcił z tłumika no więc zdjołem pokrywę sprzęgła i sprawdziłem simering i okazało się żę siedzi a dalej kopci Sad Odkręciłem końcówkę tłumika i pełno w niej oleju. Mieszanka jaką robię to 1:30 tak jak instrukcja podaje. Moim zdaniem to simering od strony sprzęgła skończył żywot i do wymiany a jaka jest wasza opinia ?


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 26-02-2013 22:57:20

A mam do was pytanie bo na module od Chinola jest iskra a na oryginalnym już nie (moduł jest na 100 % dobry ) czy to jest wina cewki zasilającej ?


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - Dawidmarach - 26-02-2013 23:15:46

Właśnie wróciłem z dworu, miałem TAKI SAM problem, ale z rometem pony. Okazało się że świeca jest do kitu. Mimo tego że ładnie iskrzyła. Wsadziłem inną, chodzi znakomicie.


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 27-02-2013 21:32:48

Ma ktoś na sprzedaż cewkę zasilającą ?


RE: Chart ma iskrę ale nie pali - stqc - 28-02-2013 21:02:06

Siema uszczelniłem łączenie cylinder-karter, króciec- cylinder, króciec-gaźnik i jest lepiej bo chwilę pochodzi ale zaraz zgaśnie i próbowałem go na pycha ale nic nie daję mi się zdaję że to simering a co wy myślicie. Jest możliwość że to jest impulsator ?