Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zaczep linki gazu CHART - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Zaczep linki gazu CHART (/showthread.php?tid=11808)

Strony: 1 2


Zaczep linki gazu CHART - grzesiek.r - 22-02-2013 14:45:22

Chciałbym pokazać jak usunąłem w swoim Charcie najbardziej drażniącą mnie usterkę czyli pękający zaczep linki gazu. Jak pękł za pierwszym razem, kupiłem chyba z trzy sztuki bo nie są drogie, Okazało się że te nowe wytrzymują kilka do kilkunastu godzin jazdy więc wykonałem nowy zaczep z aluminium i mam juz chyba konieć problemu na zawsze. Do wykonania zaczepu oprócz kawałka aluminium użyłem wiertarki dwóch pilników i piłki do metalu.



RE: Zaczep linki gazu CHART - fosa - 22-02-2013 15:50:21

Super poprawienie fabryki, oby ci służyło!!! SmileSmileSmile


RE: Zaczep linki gazu CHART - grzesiek.r - 22-02-2013 16:45:41

Jest to usprawnienie, które dopuszczam w egzemplarzu robionym na orginał. Nie zmienia wyglądu nie wpływa na zmianę pracy, zwiększenie osiągów.A wygląda prawie jak orginalny element, poprawia funkcjonalność i komfort psychiczny jazdy. Podobno w pierwszych Chartach te zaczepy były z mosiadzu.


RE: Zaczep linki gazu CHART - Błażej - 22-02-2013 17:25:25

To prawda, chyba nawet ja pisałem o tym ze był z mosiądzu


RE: Zaczep linki gazu CHART - Simon - 22-02-2013 18:37:20

Ciekawe że to Ci tak pękało ;D Zbyt nerwowo jeździsz Wink u mnie służy już prawie rok plastik. A tak wogóle mógłbyś stworzyć jakiegoś tutka odnośnie wykonania samemu .


RE: Zaczep linki gazu CHART - MrF4k - 22-02-2013 19:00:08

Ja wogóle nie mam tego plastiku przerobiłem rączke gazu inaczej Smile


RE: Zaczep linki gazu CHART - grzesiek.r - 22-02-2013 19:26:44

Pękały te które można kupić na allegro chyba po 3 złote sztuka, wygladały dobrze ale się rozginały lub pękały nie wiem jak te stare orginalnie wkładane, pewnie dużo lepsze są. Owszem można to przerobić rozwiercając istniejący otwór w manetce taki sposób opisał Błażej, w Charcie dawcy jaki kupiłem w zeszłym roku była dłuższa linka przełożona za ten bolec trzymający zaczep i też działało. Ja postanowiłem zrobić to jak należy i tak już u mnie będzie. Rękę mam silną bo 10 lat naprawiałem samochody ciężarowe a przez 1,5 roku nawet czołgi, może dlatego tamte zaczepy wymiękały Big Grin


RE: Zaczep linki gazu CHART - Romet Ogar 205. - 22-02-2013 19:53:43

Dobra robota, aluminium zawsze lepsze jak plastik..Wink


RE: Zaczep linki gazu CHART - Błażej - 22-02-2013 20:19:33

Grzesiu, myślałem że Ty jakiś młody 20 latek jesteś a Ty widzę już siwiejesz Big Grin


RE: Zaczep linki gazu CHART - grzesiek.r - 22-02-2013 21:40:54

Błażej tak źle to nie jest, ale spora grupka tych co tu piszą mogła by do mnie TATO mówić jak by mi za pierwszym razem nie poszło.


RE: Zaczep linki gazu CHART - Patryk82 - 23-02-2013 23:20:52

Ja jak zamówiłem od wronki ten zaczep to napisał mi maila, ze ten element jest źle wykonany i nie trwały, więc daje jakiś gratis w zamian (fajka oczywiście), tez sobie takie z aluminium na wzór wystrugam Tongue


RE: Zaczep linki gazu CHART - motoryniarz123 - 23-02-2013 23:29:20

Do czego to dokładnie służy ? ja w swoim charcie takiego czegoś nie miałem i nadal nie mam i gaz bez problemu funkcjonuje :F


RE: Zaczep linki gazu CHART - grzesiek.r - 23-02-2013 23:30:55

Tylko zrób je z aluminum walcowanego a nie odlewów bo one są kruche.
Najlepsza będzie odpowiedniej grubości blacha aluminiowa, przez chwilę miałem go zrobić z aluminiowego nita do nabijania szczęk hamulcowych w ciężarówkach.


RE: Zaczep linki gazu CHART - Patryk82 - 24-02-2013 01:47:55

Motoryniarz, jeśli nie masz tego na rollgazie w korpusie, trzyma to linkę, to masz przerabiane Smile


RE: Zaczep linki gazu CHART - Błażej - 24-02-2013 01:58:49

Przerobienie manetki charta aby mogła jeździć bez tego zaczepu zajmuje dokładnie 3 minuty mając wiertarkę i wiertło 2 i 3 mm