Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Cewka Zapłonowa - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Cewka Zapłonowa (/showthread.php?tid=11794)



Cewka Zapłonowa - Zing - 21-02-2013 20:48:43

Siemanko !
Czy ktoś z was odwijał z cewki zapłonowej tą białą taśmę i czy da się wymienić tego wkręta co się wkręca tam kabel wysokiego napięcia ?
Jeśli wiecie to pomóżcie bo u mnie urwał mi się ten wkręt i nie mam jak wkręcić tego kabla a cewki trochę mi szkoda bo jeszcze chodzi


RE: Cewka Zapłonowa - LukaszzT1 - 21-02-2013 20:51:50

ja kiedys rozbieralem ta cewke i da sie wymienic tego druta bo on jest zlutowany z drutem,ale trudno bedzie CI odwinac ta białą taśmę bo cekwa jest zalana chyba lakierem i ta tasma sie przykleja do tego i bardzo ciezko to odmklejić,a jak bedziesz odklejał to nie zniszcz uzwojeń na cewce


RE: Cewka Zapłonowa - Zing - 21-02-2013 20:53:11

A jeśli by mi się udało ? To później mogę zawinąć taśmą izolacyjną ?


RE: Cewka Zapłonowa - LukaszzT1 - 21-02-2013 20:57:45

udać sie napewno uda,bo ja tam odwinołem ale ciezko było,najlepiej by było podgrzac trochu to moze by lepiej zeszło,tasmą izolacyja nie bardzo bo sie może stopic,najlepiej by było kupić taka taśme jak wczesniej byla zawinieta,taka taśme mozna kupic w aptece to jest taka biała taśma w taki okrągłym pudełku zamykanym,ale mozesz spróbować izolacją.


RE: Cewka Zapłonowa - Zing - 21-02-2013 20:59:06

A tą białą taśmę to później farbą czy jakimś klejem ?


RE: Cewka Zapłonowa - LukaszzT1 - 21-02-2013 21:09:43

klejem na gorąco moza by poklejić,ale sama tasma powinna wystarczyć bo ona sie dobrze kleji.


RE: Cewka Zapłonowa - koi7 - 21-02-2013 21:10:39

Wydaje mi się że izolacja powinna wytrzymać ale możesz zrobić tak jak pisze kolega wyżej / czyli kupić tę tasiemkę .