Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Oldtimer Garage by Sieniek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Oldtimer Garage by Sieniek (/showthread.php?tid=10972)

Strony: 1 2 3 4 5


Oldtimer Garage by Sieniek - Sieniek - 26-01-2013 18:31:59

Witam, jako ,że jestem trochę na forum, a nie ma moich sprzętów to postanowiłem założyć temat zbiorczy z historią oraz remontami moich skromnych sprzęcików Smile Od razu przepraszam za taką ilość zdjęć Smile

To zaczynamy:

1. Simson Sr2 1957r. - wersja przejściowa z Sr1

Simson to mój pierwszy sprzęt ,który odrestaurowuje. Nabyty 11.12.11r. za bardzo śmieszną opłatę jaką była paczka kawy. Simson był cały pordzewiały i nie posiadał silnika. Ale tym się nie przejmowałem, ponieważ wujek miał silnik w częściach w kanale u siebie. Było przy nim bardzo dużo roboty, przy blachach, tyle szlifowania, szpachlowania, prostowania... ale dałem radę. Nie będę się rozpisywał dam fotki Smile

Po kupnie:



Podczas rozbiórki a potem podczas składania:



W między czasie po przychodziło dużo paczek z parts'ami i teraz stan aktualny:



Silnik chodzi, simson jest prawie skończony, jak będzie cieplej to podłączyć elektrykę do lamy i kupić oryginalne siedzenie z czym jest problem Smile Dla tych co nie wierzą ,że to 57r. to dam fot. tabliczkę znam. na której numery ramy zgadzają się z numerami ramy.

.

2. Romet Ogar 200 1984r. z papierami Smile

Roman kupiony 17.11.12r., został pomalowany na taki jakiś lakierek, ale jak go patrzyłem u sb w garażu to pod bakiem na ramie i pod siedzeniem jest ori pomarańczowy lakier, ale nie będę go malował bo ten lakier jest w dobrym stanie. Romet kupiony za 250zł z papierami i w pewnym sensie na chodzie ,ale nie miał tylnej opony. Kupiłem oponę Awina z dętką mcn i wziąłem go na pych, o dziwo zapalił ale się dusił. Potem wyjąłem silnik z ramy bo był bardzo za syfiony i go prze polerowałem i wymieniłem tłok wraz z pierścieniami na nowy, zalałem skrzynie nowym olejem i włożyłem do ramy iskra jest, paliwo dochodzi, przerwa na platynkach ustawiona. I pali tylko jak mu się podoba jeszcze muszę trochę pokombinować przy zapłonie i gaźniku Smile Fotki u sprzedającego i podczas prac... :



Wydech po odnowie/polerce Smile Zostało doprowadzić silnik do używalności oraz prze polerować felgi, pospawać podnóżki i wyprostować centralkę.

3. Romet Komar 3 2350 1972r. (na pedały)

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem, marzenia wielu ludzi w latach 60-80. Jest nim Romet Komar 3 2350 z 1972r. Wyprodukowany w ZZR (czyt. Zjednoczone Zakłady Rowerowe w Bydgoszczy) . Stan nie jest najlepszy, ale w ostatnim czasie wpadły mi w oko komarki Big Grin Dałem hymmm... tak naprawdę ile za komara, ponieważ kupowałem go w parze z herkulesem!

To tak nie będzie, już jakiś lip, czy malowania spreyem Smile Powiem tyle: BĘDZIE MALINA !!!

Fotki:




No to tak widać jak trochę na patencie sobie ktoś zrobił Big Grin Hamulec nożny a chyba powinien być w pedałach jak do tyłu się kręci ( tak w sr2 jest Big Grin ) I jeszcze dorobiona podnóżka Big Grin Ale się wszystko ogarnie Smile

4. Sachs Herkules 1975r. -na chodzie RARYTAS w Polsce ! Smile

Wraz z Romanem dziś przyjechał do kolekcji SACHS Herkules z 1975r. Jest to moped ponieważ posiada pedały i można nim jeździć tak jak na rowerze. Jest to ,można powiedzieć w Polsce rarytas, ponieważ nie był on importowany do Polski. Był on produkowany w Niemczech.

Silnik stan BDB, jest tylko do poprawek wizualnych, jak zrobi się cieplej to rozbiorę go i pomaluje ! Jest to naprawdę dziwaczny sprzęt, posiada on skrzynię automatyczną z sprzęgłem takim jak w normalnym motocyklu Smile

Dobra co tu pisać fotki:




I tu ciekawostka Big Grin Klosz!

.


No to tyle! Mam nadzieję ,że się podoba, dla tych co przeczytają to wszystko, myślę ,że się spodoba historia.


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - Przemi998 - 26-01-2013 18:38:23

No piekne maszynki fajnie ze je uratowales gratuluje. Smile


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - mantaj2 - 26-01-2013 18:38:59

No ładna kolekcja. I także widać że poświęciłeś nim bardzo dużo czasu.Wielki pasjonat z Ciebie.


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - Norbi96 - 26-01-2013 18:42:01

Ładna kolekcja Wink Najbardziej mi się podoba simson - sam chciałbym takiego Big Grin W komarze masz nie org. silnik Wink


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - Pitu - 26-01-2013 18:43:11

Pieknie wyremontowany Simson Kolego Szacunek look:

Romet Ogar lakier po polerowaniu chyba bo taki ladny ze szkoda gadac Tongue

Powodzenia przy remoncie Komara a na temat Herkulesa powiem tyle Spoko motorower


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - Rometowiec97 - 26-01-2013 18:47:38

Fajna kolekcja.A kolekcjonujesz tylko motorowery czy motocykle też?


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - MateuszR - 26-01-2013 18:57:34

Bardzo ładna kolekcja Piękne są Smile


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - Sieniek - 26-01-2013 20:13:44

Bardzo miło czytać takie pochwały Bardzo Dziękuje. Możecie mi powiedzieć więcej na temat mojego komara? Czy da się pogodzić to ,że będzie miał i pedały i podnóżki i hamulec nożny?


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - MrF4k - 26-01-2013 20:55:54

Piekne motorowery szkoda ze ten simek nie ma chromów ale i tak wygląda cudnie. Ogar ma naprawde piekny lakier Smile Komar też ciekawy choć roboty widze masz nie miara


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - MichalSR50 - 26-01-2013 22:33:11

Super motorki i ciekawie opisane. Zdecydowanie moim faworytem jest Simson. Zostało jeszcze dorwać skądś siedzenie i naklejki. Gratuluję Smile


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - Sieniek - 28-01-2013 18:11:08

No to tak Smile Dziś sporo czasu poświęciłem komarowi, ale są i efekty Smile Jest sporo dobrych wiadomość i dwie złe Tongue

To tak co dziś zrobiłem:

-Zdjąłem przednią lampę wraz z obudową---> następnie oszlifowałem, podkład i na czarno Tongue
-Odkręciłem przedni błotnik, chciałem go dać dziś w podkład ,ale elementy są pomalowane srebrzanką i ciężko szlifować Tongue
-Wyjąłem silnik z ramy, obejrzałem go z grubsza i jest parę problemów:
*Wał jest zablokowany
*Cylinder do szlifu+nowy tłok
*Nowe łożyska, uszczelniacze ogólnie full remont trzeba zrobić Tongue
-Odnowiłem kartery, trochę je wypolerowałem
-Wypolerowałem pokrywy silnika lewą i prawą
- no i jakieś tam rzeczy

To fotki:

Obudowa lampy w podkładzie:



Tu już lampa pomalowana i złożona:



Silnik po wyjęciu:



Tu kartery:



A tu pokrywki Smile <3



Komentujcie bo to zachęca do pracy ! Smile


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - mateusz110396729@wp.pl - 28-01-2013 18:24:08

bardzo ladnie odratowales sima , rowniez bardzo podoba mi sie ogarek .
powodzenia w pracach nad komarem. pozdro


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - kamil96 - 28-01-2013 19:41:15

Ładna kolekcja ale do komarka załatw sobie silnik bez pedałów bo ten nie orginalnyWink


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - Sieniek - 29-01-2013 13:06:11

No chłopaki komentujcie ! Bo jak na razie to nie zasługujecie na dzisiejsze upy Smile


RE: Oldtimer Garage by Sieniek - MateuszR - 29-01-2013 13:10:47

No bardzo ładnie prace idą simka zrobileś na cacy piekny jest a ogarek bardzo mi się podoba chciałbym miec takiego z takim lakierkiem powodzenia w dalszych pracach nad Komarkiem Pozdro