Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Wiadomości (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM (/showthread.php?tid=10671)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Tomasso94 - 19-01-2013 10:58:55

Niewiem, ale po waszych wypowiedziach wnioskuję, że nie każdy z was rozumie że od dziś motorower jest traktowany tak samo jak samochód, motocykl, autobus, i tak samo jest na niego wymagane prawo jazdy. Kategoria AM nie jest faktycznie zamiennikiem karty motorowerowej. Karta to przeszłość.


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - karaluch8 - 19-01-2013 11:05:20

Nie ma dzisiaj jeżdżenia :F


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - stqc - 19-01-2013 12:36:44

To czyli jak mam kartę to jadę do starostwa i tam wymieniają mi kartę ale muszę zapłacić 100 zł + badania lekarskie Sad A i jeszcze muszę zrobić kurs jakiś ??


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Rudy102 - 19-01-2013 12:39:01

Też się zastanawiam. :F Nie bardzo wiem gdzie to badanie robić.


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Artur - 19-01-2013 12:39:31

Przecież Ty wymieniasz kartę. To po co kurs?


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Przemek - 19-01-2013 12:52:57

Co niektórzy to chyba są na poziomie 1 klasy podstawowej. Jest tekst ale oni nic z niego nie rozumieją. Wszystko jest napisane. Jak czegos nie rozumiecie to sobie to przeczytajcie x razy albo zawolajcie mame czy tate zeby wam wytlumaczyli.


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Artur - 19-01-2013 14:04:54

Jak kto w małej miejscowości mieszka, to pójdzie do urzędu, ze spokojem, się wszystkiego dowie, bo ruch mały... A u mnie sprawy prawa jazdy załatwia się w Wydziale Komunikacji. I ja się pytam - mam tam iść i co? W końcu urząd, oni muszą dostać formularz, wypełniony, wszystko zgodnie z wytycznymi, a dopchać się do okienka to zazwyczaj i tak dwie godziny czekania, jak ma się szczęście to godzinę, tak samo do informacji i czego tam jeszcze. O tym, że leży on na drugim końcu miasta nie wspomnę.
I dlatego zadaję pytanie: czy na temat wymiany karty motorowerowej na prawo jazdy jest jakaś urzędowa informacja? Tak, jak napisałem wyżej? Dokładne wytyczne oraz jakiś formularz czy coś?


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Przemek - 19-01-2013 14:57:49

Te wszystkie formularze do wypelnienia będa na 100% na stronach urzedów waszych gmin/miast. Zauważcie ,ze te przepisy weszły dzisiaj. Wordy egzaminują dopiero od czwartku. Nie ma co sie spieszyc. I tak byście teraz nie pojezdzili bo jest zima.


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Tomasso94 - 19-01-2013 14:59:33

Postepowanie jest identyczne jak do tej pory jesli chodzi o wydawanie praw jazdy, wiec nie jest to wielka niespodzianka.


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - chart21050 - 19-01-2013 15:02:34

Ktoś wie co jest na tych badaniach lekarskich?


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Rudy102 - 19-01-2013 15:05:48

No pewnie tak jak badanie na inne kategorie. Badanie wzroku zrobią pewnie ciśnienie zmierzą i takie tam.


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - chart21050 - 19-01-2013 15:12:24

aha dzięki. Poczekam z tym do wiosny bo pewnie trzeba będzie pochodzić a to do starostwa, a to do lekarza.


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Artur - 19-01-2013 15:46:37

Na stronie wydziału nic nie znalazłem - forumularz wymiany prawa jazdy jest tylko, i obejmuje stare kategorie. Smile Urząd to już powinien wiedzieć od dawna, a nie po terminie...


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - dawcio650e - 19-01-2013 21:27:27

Porąbało ich i tyla ,ale od marca zdaję na kat. b więc nie wymieniam karty .


RE: Nowe przepisy, karta motorowerowa, prawo jazdy AM - Sr-ka - 19-01-2013 21:58:33

Wczoraj jak ojcu powiedziałem ile będzie kosztowało wyrobienie karty to się śmiał całą drogę Big Grin To skandal że karta motorowerowa kosztuje tyle co zwykła kat. B czy A -.-