Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Cross ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Romet Cross ? (/showthread.php?tid=10082)



Romet Cross ? - romeciarz205 - 27-12-2012 20:02:52

Tak więc yyy... Siema !

No to tak zacznę od przedstawienia tego no... wszystkiego .Tak niedawno kupiłem od kuzyna ramę od ogara 205.Jest kompletna.Nie ma tylko papierka(nie jest potrzebny) ani kierownicy i takich tam ... dupereli.Ma jeszcze koła w bdb stanie !Za wszystko zapłaciłem 40 zł !No więc sedno.>Chcę się jakoś odwdzięczyć mojemu koledze za wszystkie chwile które spędził pomagając mi przy moim ogarku.Pomagał mi itp .Więc chcę mu dać w prezencie na urodziny takiego ogarka .Zawsze marzył o własnym motorku ale rodzina mu na to nie pozwalała ($$$).Marzył o tym żebym dał u się przejechać tak więc dałem i prawie sie wyje*ał w drzewo.Szkoda mi było ogiego...Interesują go Crossy.Nie mam kasy na typowego Crossa dlatego chcę zrobić Crossa z romka.Pytanie jakie kieruje do was to :

-Czy zmieniać przednie zawieszenie ?
-Czy lepszy był by z tyłu 1 amortyzator czy dwa?
-Podajcie linki jakiś dobrych oponek z kostkami ...!
-Jaki dać przedni błotnik podwyżyć czy podwyżyć i skrócić
-Tylni błotnik ma zostać i podnieść go trochę do góry?

A teraz coś dla tych co znają sie na silnikach od WSK-i.
Na początku bedzie w nim siedział silnik od ogiego czyli dezamet 023.Pużniej od wsk-i 125 ccm(jak dobrze pójdzie hehe).Nie będę robił szlifu cylka bo 125 spokojnie wystarczy.Ale czy spawak taki rasowy jak są w Crossach czyli od razy przy cylku da coś?Oczywiście na nic nie licze .Chodzi mi głównie o wygląd.

No to chyba wszystko,dzięki wielkie za odpowiedzi .!!!

Ps:Ma to być taki bardziej Cross na przejażdżki gdzieś na piach i coś takiego jak błota czy pola .Musi być dość lekki i fajnie by było jak był by niski.

DZIĘKI !!!


RE: Romet Cross ? - Latos - 27-12-2012 20:09:31

Przedniego zawieszenia chyba nie ma za bardzo czym zastąpić, więc na razie może zostać.
Wsadź 2 sztuki od wsk-i, to powinno wystarczyć.
Nie wiem.
Chyba wystarczy jak podwyższysz.
Możesz skrócić dla efektu, a przy tym dać mniejsze koło (14 albo coś), to będzie sobie lepiej radził w terenie.


To bardzo dobry pomysł, sam bym ci się dołożył, ale niestety sam nic nie mam na ten moment Sad


RE: Romet Cross ? - romeciarz205 - 27-12-2012 20:13:08

Dzięki spoko .Nie musisz dokładać hehehe .Wszystkie te części to po kole
żeńsku bym kupował.A co myślisz o tym silniku Wsk i ??


RE: Romet Cross ? - krzychu999 - 27-12-2012 20:35:10

-mógłbyś wstawić od simka
-dwa od wsk-i były by dobre bo są miękkie
-nie wiem na allegro poszukaj
-mógłbyś je podwyżyć ale nie skrócić bo będzie pryskało ewętualnie błotem
-tylni błotnik podneść możesz tylko jak? nie wiem Wink


RE: Romet Cross ? - MrF4k - 27-12-2012 21:27:44

-Czy zmieniać przednie zawieszenie ? - mozna by na od simka lub charta
-Czy lepszy był by z tyłu 1 amortyzator czy dwa? -2 sztuki od MZ
-Podajcie linki jakiś dobrych oponek z kostkami ...! http://allegro.pl/opona-70-100-17-17-yz-opony-cross-enduro-f-leszno-i2829721462.html
-Jaki dać przedni błotnik podwyżyć czy podwyżyć i skrócić-przedni błotnik podwyżyć lub wymienić na inny(simson enduro)
-Tylni błotnik ma zostać i podnieść go trochę do góry?- tylny błotnik lekko skrócić podnieść lampe dac na bagażnik


RE: Romet Cross ? - romeciarz205 - 27-12-2012 21:38:58

Ok dzięki super pomogliście !