Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet 2375 Krzycha - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet 2375 Krzycha (/showthread.php?tid=53627)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Romet 2375 Krzycha - Dawdzio - 05-10-2023 13:47:09

Spróbuj najpierw poluzować linkę sprzęgła i zobacz czy wtedy też będzie słaby. Szarpnięcie przy wbijaniu biegów jest niestety normalne dla większości Rometów. Fachowiec zapewne zrobi to samo.


RE: Romet 2375 Krzycha - Julianowy - 05-10-2023 16:02:05

(05-10-2023 13:47:09)Dawdzio napisał(a):  Spróbuj najpierw poluzować linkę sprzęgła i zobacz czy wtedy też będzie słaby. Szarpnięcie przy wbijaniu biegów jest niestety normalne dla większości Rometów. Fachowiec zapewne zrobi to samo.

Już to robiłem, bez efektu niestety. Głupi jestem...
Człowiek który go składał odpalał stacjonarnie, tzn. silnik unieruchomiony w imadle, ręką za kopniak i odpalał od strzała -zresztą tak jak i teraz. Natomiast z całą pewnością nie wkładał go w ramy aby zrobić próbę, stąd też nie miał możliwości wychwycić tego że silnik nie ma zwyczajnie siły... Pojawia się też odgłos "grzechotania" w silniku po naciśnięciu sprzęgła. To raczej też nie jest normalne...


RE: Romet 2375 Krzycha - romek - 05-10-2023 17:00:17

Ale czemu uważasz że to wina sprzęgła że jest słaby ? Czy jest tak że obroty rosną a prędkość nie ?

Grzechotanie może normalne nie jest ale ja miałem w każdym romecie tak Wink


RE: Romet 2375 Krzycha - tomangelo - 05-10-2023 21:01:41

W Komarze miałem tak, że nawet na odczepionej lince sprzęgło potrafiło ślizgać się na kopce. Winnym była za cienka uszczelka prawej pokrywy (albo po prostu wymienione sprzęgło było grubsze), przez co nawet na pełnym odchyleniu dźwignia delikatnie naciskała na tarcze. Po dorobieniu drugiej uszczelki (co zwiększyło luz między tarczą sprzęgła a dźwignią) problem znikł i sprzęgło szło wyregulować tak by dało radę silnik łatwo odpalić.

Inna rzecz że tutaj nie było problemu ze ślizganiem się sprzęgła, S38 jednak ma delikatnie mniejszą moc, więc i trudniej złapać poślizg w czasie jazdy.

Zasadnicze pytanie - czy sprzęgło się ślizga, czy pod obciążeniem silnik robi tylko smutne buuuuu i nie przyspiesza? Słabość silnika to nie musi być sprzęgło.


RE: Romet 2375 Krzycha - Julianowy - 06-10-2023 13:44:41

(05-10-2023 21:01:41)tomangelo napisał(a):  Zasadnicze pytanie - czy sprzęgło się ślizga, czy pod obciążeniem silnik robi tylko smutne buuuuu i nie przyspiesza? Słabość silnika to nie musi być sprzęgło.

Właśnie raczej takie "buuuu" i brak siły. Aczkolwiek jak już się rozkręci to leci do przodu...


RE: Romet 2375 Krzycha - romek - 06-10-2023 14:24:24

To nie szukaj winy w sprzęgle tylko przede wszystkim w gaźniku i zapłonie.