Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet w spadku i papierologia - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Romet w spadku i papierologia (/showthread.php?tid=52751)

Strony: 1 2


RE: Romet w spadku i papierologia - w0jta5 - 04-11-2021 14:57:02

Nie napisałem, że nie można ubezpieczyć bez przeglądu, tylko zacytowałem ustawę, że ubezpieczyciel może zażądać kwitu BT - nawiązanie do tego co pisał Piotrekdriver1.

BTW Ogar 900 to dość świeży sprzęt ('07-'11) i pewnie jest w CEPIKu, także umowa KS/darowizny na 1 stycznia i wykup ubezpieczenia OC też 1 stycznia, żeby uniknąć kary. Można zakładać, że UFG nie dokopie się, że spadkobiercą była mama, zrobić umowę dowolnego dnia roku i tego samego dnia ubezpieczyć, ale ryzyko trzeba minimalizować.

Ten patent również mnie czeka. Plus jest taki, że moje sprzęty nie widziały cepiku.


RE: Romet w spadku i papierologia - romek - 04-11-2021 16:44:21

W cepiku na pewno jest. W każdym razie OC od 1 stycznia, wykupić trzeba jeszcze 31 grudnia bo 1go nigdzie nie załatwisz chyba że przez neta ale tam z motorowerem może być ciężko.


RE: Romet w spadku i papierologia - w0jta5 - 04-11-2021 16:59:29

(04-11-2021 16:44:21)romek napisał(a):  W cepiku na pewno jest. W każdym razie OC od 1 stycznia, wykupić trzeba jeszcze 31 grudnia bo 1go nigdzie nie załatwisz chyba że przez neta ale tam z motorowerem może być ciężko.
Podobno są brokerzy którzy robią takie rzeczy.
Online będzie kłopot na pewno, bo chyba żadne Romety tam nie figurują.

Żeby wystąpić o OC 31 grudnia złożysz wniosek, a umowę kupna na siebie będziesz miał z 1 stycznia? Czy z 31 grudnia?
I cały czas mamy na uwadze, żeby kolega nie wtopił matki w karę od UFG.


RE: Romet w spadku i papierologia - MZtkowicz - 04-11-2021 18:48:14

Ja kupiłem w maju moto zarejestrowane bez OC i przeglądu od dziadka i w tym samym dniu co zakupiłem, ubezpieczyłem pojazd w PZU bez zwyżek. To teraz trzeba kombinować z 31 stycznia żeby kary nie było dla poprzedniego właściciela lub jego spadkobiercy za brak OC?

PS. znam gościa który od kilku lat nie ubezpiecza C-330 i go nie namierzyli. Dodam, iz ciągnik nie jest czasowo wyrejestrowany. Może spodziewać się kary czy na ciągników rolniczych to nie obowiązuje?


RE: Romet w spadku i papierologia - Piotrekdriver1 - 04-11-2021 19:28:30

Byłem dzisiaj w ubezpieczeniach.Pani powiedziała że faktycznie nie wszystkie firmy wymagają przeglądu ale coraz mniej takich firm.Póki co śmiało można kupować sprzęty bez oc i przeglądu.


RE: Romet w spadku i papierologia - romek - 04-11-2021 20:14:32

To już ma mniejsze znaczenie, ważne żeby OC było wykupione od 1 stycznia zanim zacznie cokolwiek robić z tym pojazdem.

Tak naprawdę ufg może cię ścignąć w każdej chwili. Ale wiadomo jak się nic nie dzieje z tym pojazdem to ryzyko jest mniejsze. Ważne jest to że z teog co wiem karę nakłada tylko za obecny rok kalendarzowy więc jeśli w tym roku nie zrobią kontroli tego pojazdu to po nowym roku można spać spokojnie.

Na ciągniki też trzeba mieć OC, można je wyrejestrować na chyba max 2 lata i wtedy można nie płacić ale jak napisałem trzeba wyrejestrować.

Zwróćcie też uwagę ile jest nie do końca legalnych auto szrotów. Obok stacji demontażu które wydają zaświadczenia o kasacji istnieje też dużo mniejszych punktów a także osób które skupują i w garażach rozbierają wraki. I te pojazdy w dalszym ciągu są zarejestrowane. Z tym że czasem dają umowę na słupa, a ostatnio modna jest umowa z Ukraincem czyli oficjalnie sprzedaż za granicę. Takich pojazdów które już istnieją tylko w cepiku są miliony. Jakoś też szczególnie nikt tego nie ściga bo taka januszerka kwitnie a lasy są zawalone plastikami z demontażu.

PS tak poza tematem tego Ogara pamiętajcie też że jeśli pojazd ma powyżej 40 lat to już nie musi mieć ciągłości OC jak nie jeździ, nie musi mieć zoltych blach