Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. (/showthread.php?tid=38792)

Strony: 1 2 3


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - charper - 02-09-2016 21:51:03

w niebieskim bylo lepiej.


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 02-09-2016 21:52:19

Mi się jakoś bardziej ten czerwony podoba Tongue


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 16-04-2017 14:08:53

A tak kadet wygląda na dzień dzisiejszy, niedawno wygrzebany z odmętów szopy Tongue




RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 22-02-2023 22:29:12

SIEMA! Ogólnie ten temat jak zakładałem to byłem chyba naćpany (kto wymyśliłby po trzeźwemu taki głupi tytuł tematu) XD
Wiele lat minęło, wracam z grubej rury i od razu szykuję tuning. Wiele osób zna mnie jako osobę która żyła szczerą nienawiścią do 023 i innych dezametopodobnych silników, jednocześnie.... 023 było moim pierwszym silnikiem który posiadałem, który posiadam nadal i który jako jedyny do dziś odpala XD
Plan jest prosty, robimy mały remoncik, odświeżamy kadeta który aktualnie stoi w szopie, trzeba ogarnąć jak to dziadostwo zarejestrować, bo mam zgłoszenie rejestru z '87r i zieloną tablicę.
Jak już ogarnę rejestrację, trzeba by w tym silniczku zrobić trochę pary, niech to ma siłę jechać Big Grin Pierwszy strzał to porządny tłok, splanowana głowica/zaspawana i wytoczona na nowo głowica, inny lepszy gaźnik, zapłon cdi, liczony wydech i oczywiście cylinder. Ale jaki cylinder? A no mam w swoich zbiorach świętego graala, cyl z 023 z wyprasowaną tuleją (swoją drogą ciekawe bo one były zalewane z progiem który to uniemożliwiał) na którym najpierw naniosę okna z Simsona S51, a później będę im dokładał luftu dodatkowego.

Wspomniany cylinder banan


Dobrze jest tak czasem wrócić do korzeni :F


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - Debesta - 23-02-2023 05:57:16

Oo cholera, ale ciekawostka. Ktoś się jeszcze tutaj spotkał z takim cylindrem? Mam kilkanaście cylindrów, a przez te wszystkie lata przeszło mi przez ręce kilkadziesiąt i jestem pewien że nigdy takiego nie widziałem.


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - Motokamel - 23-02-2023 15:51:13

Też się nad tym zastanawiałem co to za cudo. Stawiam na "produkt rzemieślniczy"


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 23-02-2023 18:18:43

(23-02-2023 15:51:13)Motokamel napisał(a):  Też się nad tym zastanawiałem co to za cudo. Stawiam na "produkt rzemieślniczy"

Odziwo ma wszystkie oznaczenia ZMD włącznie z wybitą "pieczątką" na górze cylindra w miejscu styku z głowicą


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - romek - 23-02-2023 21:22:43

Kurde a ja całe życie myślałem że z normalnego cylindra też się da wyprasować tulej.


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - Motokamel - 23-02-2023 22:21:43

A ja zawsze spotykałem się z informacjami, że w cylindrach ZMD tuleje nie miały gładkiej powierzchni i w procesie produkcji były zalewane aluminium zamiast wprasowywania w gotowy odlew. Dlatego jakoby nie da ich wyjąć i obrobić kanałów. Twoje zdjęcie burzy tę opinię.


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 23-02-2023 23:54:31

Tak, tak było w produkcji, rozcinałem te cylindry jakoś 5 lat temu, łącznie 20 sztuk, rzemiosło i inne ZMD i każde miały prób w tulei jakoś w 1/4 wysokości licząc od góry tak, że nie dało się tulei wyprasować. W tym cylku zaintrygowało mnie takie szerokie czoło góry tulei, zagrzaliśmy i wybiliśmy tuleję przez klocek. Z początku myślałem że ktoś roztoczył sam radiator i wprasował nową tuleję, szybko się okazało że taka tuleja została już zalana w odlewie. Cyl posiadał oznaczenia ZMD, jakość ogólna była dość w porządku. Może było to doskonałe rzemiosło a może wytwór praktykanta z Nowej Dęby? Nie dowiemy się. Znajomy ma skup złomu, tam też ten cylinder nabyłem i tam też odkładali dla mnie te cylindry i wśród około setki nie trafił się podobny. Bardzo ciekawa rzecz ale otwiera znaczne możliwości Big Grin


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 02-03-2023 00:06:24

Zaczyna się grzebanie, tuleja z cylindra od 023 już przefrezowana mapą okien z simsona S51, trzeba zrobić tylko nakierowanie i wygładzić ścianki Big Grin Tuleja bedzie rozszlifowana na 40mm.






RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - gabriel0 - 14-08-2023 01:26:31

No i halo, gdzie postęp? Ja jestem ciekaw.


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 06-03-2024 22:30:03

(14-08-2023 01:26:31)gabriel0 napisał(a):  No i halo, gdzie postęp? Ja jestem ciekaw.

Postęp umarł wraz z problemami z rejestracją kadeta


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - romek - 07-03-2024 05:43:43

A jakie problemy ?


RE: Romet kadet czyli przez przeszkody do nagrody. - krystian276 - 07-03-2024 06:49:01

Ja mam go jeszcze na zielonej tablicy, stary dowód (zgłoszenie rejestru) mam komplet umów ale na jednej brakuje numeru dodowu osobistego pierwszego własciciela który juuuż nie żyje 4 lata, nie ma po nim dokumentów ani nic i zonk. Panie w wydziale nie chcą nic z tym robić mi sie nie chce ganiać