Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
tuning - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: tuning (/showthread.php?tid=3422)

Strony: 1 2


RE: tuning - kilof - 28-02-2012 22:35:55

panowie co do tego gaźnika to muszę wkładać inny czy oryginalny się nada po rozwierceniu


RE: tuning - szkp - 28-02-2012 22:40:30

Policz powierzchnię płuków to się dowiesz. Współczynnik jest chyba 1,4, ale już nie pamiętam. Gdzieś w opracowaniu Sałka masz go podanego.


RE: tuning - kilof - 28-02-2012 22:47:15

Cytat: Policz powierzchnię płuków to się dowiesz. Współczynnik jest chyba 1,4, ale już nie pamiętam. Gdzieś w opracowaniu Sałka masz go podanego.

chłopie wytłumacz mi jak krowie na rowie co to jest to
Cytat: płuków
co się tym mierzy bo ja jestem kompletnie zielony


RE: tuning - szkp - 28-02-2012 22:55:32

Chodzi o to że powierzchnię przekroju gaźnika dobiera się indywidualnie do powierzchni okien płuczących. Według jakiegoś współczynnika który masz podany tam w opracowaniu Sałka. Czyli na przykład powierzchnię płuków sobie zmierzyłeś i wyszło 100mm2. no więc to 100mm mnożysz razy ileś (właśnie razy ten współczynnik) i wychodzi ci powierzchnia przekroju gaźnika. Jeżeli przekrój gaźnika jest okrągły, liczysz średnicę z wzoru na pole koła i masz odpowiednią średnicę gaźnika. Oczywiście musisz też dopasować odpowiednie dysze (wątpię czy dostaniesz odpowiednio duże do GM12F), no ale to już się dobiera na koniec metodą prób i błędów.


RE: tuning - kilof - 28-02-2012 23:10:03

ok a jak się oblicza tą powierzchnię tych okien płuczących


RE: tuning - szkp - 28-02-2012 23:42:11

No jakoś musisz.. Może spróbuj odcisnąć okna na papierze i potem przekalkować na milimetrowy... Jakoś sobie z tym musisz poradzić.