Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Malowanie Rometa. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Malowanie Rometa. (/showthread.php?tid=13788)

Strony: 1 2 3


RE: Malowanie Rometa. - remont - 25-04-2013 22:49:01

ja bym zostawił oryginalny kolor i tylko odświeżył a nie przemalowywał


RE: Malowanie Rometa. - Romet ogar 023 - 25-04-2013 22:59:28

No tak a gdzie ja ci znajde identyczny rometowski niebieski ?


RE: Malowanie Rometa. - Quake96 - 25-04-2013 23:31:22

Dorobią/dobiorą Ci go w pierwszej lepszej mieszalni...


RE: Malowanie Rometa. - Romet ogar 023 - 25-04-2013 23:59:52

Tak tylko że najbliższa mieszalnia farb jest 50 km odemnie. A sklep z farbami jest 20km ale tam mi chyba lakieru nie dobiorą.


RE: Malowanie Rometa. - Boszu - 26-04-2013 02:23:11

Ja tam przy malowaniu, pozostał bym przy oryginalnym. Łatwo pokryć itd.
I ja mam pytanie co do malowania, a mianowicie zastanawiam się czy malować Sprayem czy pistoletem... Tzn. co wyjdzie taniej?? I ile potrzeba ml sprayu, a ile ml zwykłej? Na pomalowanie całego mojego Koszmara 200? Wliczając w to kierownicę... Bo po spawaniu została całą wyczyszczona z chromu. I być może felgi które jeżeli się dadzą, to również zostaną oczyszczone z chromu. W tym że felgi pójdą wtedy białe.


RE: Malowanie Rometa. - Quake96 - 26-04-2013 02:50:34

Jeśli chcesz to zrobić porządnie, to na spraye wybulisz duużo. Sama rama, lagi, bak, pokrywa filtra to już 2 puszki koloru. A gdzie do tego jeszcze podkład + bezbarwny? Jeśli masz dojście do kompresora i pistoletu to lepiej kupić lakier (choćby renolak) bo wyjdzie cenowo podobnie (jeśli malujesz sam) a jednak efekt zupełnie inny.


RE: Malowanie Rometa. - pawel_2540 - 26-04-2013 09:06:17

Ja na twoim miejscu malowałbym na charta. Takiego ogara jeszcze nie widziałem. Big Grin


RE: Malowanie Rometa. - Romet ogar 023 - 26-04-2013 11:41:29

No właśnie tego sie obawiam że wyjdzie coś dziwnego. A widział ktoś może pomalowanego jak sim ? A no i czy mi farbe w sklepie z farbami dobiorą jakbym przy oryginale został ?


RE: Malowanie Rometa. - Boszu - 26-04-2013 16:34:56

Quake96 - "Jeśli chcesz to zrobić porządnie, to na spraye wybulisz duużo. Sama rama, lagi, bak, pokrywa filtra to już 2 puszki koloru. A gdzie do tego jeszcze podkład + bezbarwny? Jeśli masz dojście do kompresora i pistoletu to lepiej kupić lakier (choćby renolak) bo wyjdzie cenowo podobnie (jeśli malujesz sam) a jednak efekt zupełnie inny."

Kompresor w domu jest. Nie oryginał, ale dało radę nim pomalować samochód, to i koszmarka też powinno radę dać, lub jak nie to znajomy mi pomaluje, lub ja u niego sobie pomaluję na porządnym kompresorze.
I ja myślałem żeby bezbarwny nałożyć sobie pistoletem, bo bezbarwny, może z rok ma, ale powinno dać radę się nim pomalować. I nie dawać też podkładu, Ew. kupić spray 400ml którą widziałem za 9,50zł i podmalować tylko nim elementy które były rdzawe i zostaną wyczyszczone do gołego metalu.
No i 2 puszki koloru 100ml, 400ml czy 600ml?? ^^


RE: Malowanie Rometa. - Romet ogar 023 - 26-04-2013 16:40:32

A jak już jesteśmy przy ilości farby to ile jej trzeba na ogara 205 ? Na dwie warstwy koloru i ile podkładu i bezbarwnego ? I ile to może mniej więcej kosztować ? Wie ktoś ?


RE: Malowanie Rometa. - pawel_2540 - 26-04-2013 16:41:41

(26-04-2013 11:41:29)Romet ogar 023 napisał(a):  No właśnie tego sie obawiam że wyjdzie coś dziwnego. A widział ktoś może pomalowanego jak sim ? A no i czy mi farbe w sklepie z farbami dobiorą jakbym przy oryginale został ?

Coś dziwnego to wyjść nie powinno. Możliwe, że byś był pierwszy który ma ogara w kolorach charta. Mi by się podobał taki ogar.


RE: Malowanie Rometa. - Romet ogar 023 - 26-04-2013 16:48:23

No ciekawi mnie jak by to wyglądało tylko czym pomalować te plastikowe pokrywy schowka ? Bo jakbym malował jak charta to muszą one być białe. A nie jestem pewien czy lakier chwyci się plastiku i nie odleci


RE: Malowanie Rometa. - Boszu - 27-04-2013 02:14:21

Hym, a może zamiast malować te plastikowe, to poleć na całego, i zrób tak jak w simku, czyli metalowe?? Tylko sądzę iż problem możesz mieć z zagięciami, żeby ładnie wyglądały no i pasuje cienką blachę, co za tym idzie dobry spawacz Mig lub bardzo dobry spawacz który pospawa elektrodą otuloną...
Ale jak chcesz malować koniecznie plastik, to są pod to na pewno jakieś specjalne podkłady, ale tutaj niech wypowie się ktoś kto się zna. Tongue


RE: Malowanie Rometa. - kubus - 27-04-2013 04:12:08

Zwykły lakier szybko na plastiku zacznie tracić na kolorze ...
Kiedyś malowałem zderzak w samochodzie to po 2 latach totalna kaszana się okazała. Lato - słońce, zima - sól drogowa, jesień - deszcze ... Potem malowałem cały samochód i zderzaki to do dzisiaj mam święty spokój. Samochód robiłem jakoś ok 4lat temu.
Osobiście polecam lakier samochodowy ... Tylko wcześniej przygotuj elementy do malowania i jedziesz Smile
Aha i nie zapomnij potem o lakierze - zapewnia dłuższe działanie i lepszy efekt wizualny Smile


RE: Malowanie Rometa. - pawel_2540 - 27-04-2013 08:42:29

Przecież może kupić sobie metalowe od 50 T-1.